کارمزد و مدت زمان انتقال بیت کوین به کیف پول چقدر است؟

مدت زمان انتقال بیت کوین به کیف پول

یکی از مباحث مهم و تاثیرگذار در سرعت تائید تراکنشات بیت کوینی که شامل خرید و فروش این ارز دیجیتال می‌باشد، کارمزد انتقال بیت کوین به کیف پول‌ های مخصوص آن است. همین امر سبب شد تا ما در ادامه مطلب به بحث درباره آموزش انتقال بیت کوین به کیف پول،مدت زمان انتقال بیت کوین به کیف پول و هم‌چنین کارمزد انتقال به کیف پول بپردازیم. با ما همراه باشید.

مدت زمان انتقال بیت کوین به کیف پول

برای آموزش انتقال بیت کوین به کیف پول لازم به ذکر است،مدت زمان انتقال ارز دیجیتال به کیف پول ، بین 1 ساعت تا 2 روز متغیر است. اما چه امری موجب طولانی شدن مدت زمان انتقال ارز به کیف پول می‌شود؟ زمان انجام تراکنشات بیت کوینی، متاثر از عوامل مختلفی هستند و همین امر موجب شده تا زمان انتقال این ارز دیجیتالی به کیف پول، کمی طولانی شود.در مقاله ” انتقال بیت کوین به حساب بانکی ” می توانید نحوه دقیق انتقال به حساب را نیز مطالعه نمایید .

از جمله مهم‌ترین عوامل موثر بر مدت زمان انتقال ارز دیجیتالی بیت کوین به کیف پول می‌توان به بار روی شبکه بیت کوین و کارمزد تراکنش بیت کوین، اشاره نمود. لازم به ذکر است که کارمزد انتقال به کیف پول توسط فرد ارسال کننده بیت کوین، مشخص می‌شود.همچنین در مقاله ” حداقل برداشت بیت کوین ” می توانید با حداقل میزان برداشت آگاه شوید.

منظور از بار روی شبکه بیت کوین، میزان ترافیک و شلوغی شبکه می‌باشد؛ بروش انتقال بیت کوین به کیف پوله عبارت دیگر به تعداد تراکنشی که بیت کوین در طول شبانه‌روز، پردازش می‌کند، ترافیک شبکه بیت کوین گفته می‌شود.

دلیل ایجاد ترافیک بر روی شبکه بیت کوین، تعداد محدود استخراج‌ کنندگان بیت کوین است، هم‌چنین از آنجایی که بلاک‌های بلاک چین بیت کوین، ظرفیتی به اندازه 1 مگابایت دارند، تنها تعداد محدودی از تراکنشات بیت کوین قادر خواهند بود در آن‌ها قرار بگیرند.

وظیفه پردازش و تائید تراکنشات بیت کوین برعهده ماینرهاست. ماینرها و یا به عبارت دیگر، استخراج کنندگان بیت کوین از طریق کارمزد انجام تراکنشات و کارمزد انتقال بیت کوین به کیف پول کسب درآمد می‌کنند.

کارمزد انتقال بیت کوین

علاوه بر دو عاملی که تا اینجا ذکر نمودیم، یک زمان ثابت برای تائید تراکنشات در نظر گرفته شده است؛ به این صورت که در بازه‌های زمانی ثابتی که 10 دقیقه‌ای است باید بلاک‌های بیت کوین، استخراج و تائید شوند. به همین دلیل هم است که تراکنشات بیت کوینی را اولویت بندی می‌کنند تا هر کدام که اولویتش بیشتر است در زمان ثابت 10 دقیقه‌ای، استخراج و تائید گردد.

در غیر این صورت، تراکنش مورد نظر در حالت Bitcoin mempool قرار می‌گیرد؛ قرارگرفتن در این وضعیت به این معناست که تراکنش، تائید نشده است.

تائید تراکنشات بیت کوینی به این معناست که حداقل 6 تائید در شبکه دریافت کرده باشد، در غیر این صورت تائید تراکنش با موفقیت صورت نگرفته است. بگذارید برای روشن شده این موضوع کمی بیشتر توضیح دهیم.

اگر تراکنش مورد نظرتان موفق به قرار گیری در بلاک شود، قبل از انتقال باید 6 بار، تائید گردد؛ به این صورت که تائید اول در 10 دقیقه اول صورت می‌گیرد و برای دریافت 5 تائید دیگر باید 50 دقیقه صبر کنید. همانطور که دیدید مدت زمان تائید هر تراکنش بیت کوینی، حداقل 1 ساعت زمان می‌برد.

کارمزد انتقال بیت کوین چقدر است ؟

همانطور که به آن اشاره نمودیم، یکی از عوامل تاثیرگذار در مدت زمان انتقال ارز دیجیتال به کیف پول ، کارمزد تراکنش بیت کوین می‌باشد. اما کارمزد و هزینه انتقال بیت کوین چقدر است ؟ و در کل هزینه انتقال ارز دیجیتال به کیف پول چقدر است ؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که اغلب کیف پول‌ها خودشان مقدار کارمزد تراکنشات بیت کوینی را به صورت خودکار و بهینه مشخص می‌کنند. اما دلیل تعیین کارمزد انتقال به کیف پول چیست؟ همانطور که بیان کردیم، ماینرها از طریق دریافت کارمزد تراکنشات، درآمد کسب می‌کنند و آن‌ها هستند که وظیفه پردازش و تائید تراکنشات را برعهده دارند. این به چه معناست؟

Time to transfer bitcoin to wallet 03 min

دقیقا درست حدس زدید، ماینرها تراکنشاتی را که کارمزدی برای آن‌ها در نظر گرفته نشده و یا اینکه میزان کارمزد انتقال ارز دیجیتال به کیف پول آنها بسیار ناچیز است در داخل بلاک‌های 1 مگابایتی جای نداده و در نتیجه آن، آ‌نها را تائید نخواهند نمود.

اما به طور کلی اگر بخواهیم درباره کارمزد خرید و فروش بیت کوین توضیحاتی ارائه دهیم و مشخص نماییم کارمزد  و هزینه انتقال بیت کوین چقدر است ؟ و به طور گسترده تر هزینه انتقال ارز دیجیتال به کیف پول چقدر است ؟باید بگوییم که تعیین آن در یک بازار آزاد، صورت می‌گیرد. منظور از بازار آزاد این است که همه افراد قادر خواهند بود تا کارمزد تراکنش مد نظر خود را هر چقدر که مایلند در نظر بگیرند و این روش، مزایا و معایب خاص خودش را دارد.

برای اطلاع از کمترین کارمزد بیت کوین جهت تائید تراکنشات، می‌توانید به سایت www.bitcoinfees.info مراجعه کنید. در این وبسایت علاوه بر کمترین کارمزد، بیشترین هزینه تراکنش نیز مشخص شده است. بنابراین قبل از اینکه کارمزد و هزینه انتقال بیت کوین را تعیین نمایید به این سایت مراجعه کرده و بنابر حداقل و حداکثر هزینه مربوط به تراکنشات بیت کوینی، کارمزد انتقال ارز دیجیتال به کیف پول را مشخص نمایید. در مطلب ” سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین” می توانید با انواع سایت های خرید و فروش و ویژگی های آن آشنا شوید.

در واقع اولین گام برای اینکه بتوان جلوی یک معامله‌ای که متوقف شده را گرفت نیز این است که میزان کارمزد خرید و فروش بیت کوین را به اندازه کافی در نظر بگیرید. همانطور که بیان کردیم تعداد تراکنشات بیت کوین روز به روز در حال افزایش است و ماینرها برای کسب درآمد بیشتر، ابتدا تراکنشات با کارمزد انتقال به کیف پول بیشتر را تائید می‌کنند.

کارمزد خرید و فروش بیت کوین

کارمزد کیف پول بلاکچین

بلاک چین به عنوان یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های بیت کوین شناخته می‌شود. کارمزد کیف پول بلاکچین برای معامله‌های مختلف و شرایطی که دارند، متفاوت است. از جمله شرایط موثر در مقدار کارمزد و هزینه انتقال بیت کوین به کیف پول بلاک چین و کارمزد کیف پول بلاک چین می‌توان به سایز تراکنش و … اشاره نمود.

در واقع کارمزد این کیف پول بیت کوین نیز مانند دیگر کیف پول‌ها توسط کاربران مختلف تعیین می‌گردد؛ به این صورت که هر چه مبلغ کارمزد بیشتر باشد، سرعت تائید تراکنش نیز افزایش خواهد یافت. کارمزد انتقال ارز دیجیتال در کیف پول بلاکچین به صورت پیش‌فرض از قبل تعیین‌شده است.

نکته مهم درباره این کیف پول بیت کوین این است که در لیست کمترین کارمزد انتقال ارز دیجیتال به کیف پول و انتقال بیت کوین با کارمزد کم قرار داشته و مدت زمان انتقال ارز به کیف پول با استفاده از آن به نسبت دیگر کیف پول‌ها کمتر است.

نحوه کاهش کارمزد انتقال بیت کوین به چه صورت است؟

کاهش کارمزد انتقال ارز دیجیتال به دو شیوه مختلف صورت می‌گیرد. این دو شیوه عبارت است از:

 • استفاده از segvit (سگویت)

 • تعیین کارمزد پایین‌تر در صورت داشتن زمان انتقال ارز به کیف پول

استفاده از روش اول جهت کاهش کارمزد شبکه انتقال بیت کوین ، به این صورت است که سایز هر بلوک از 1 به 4 مگا بایت، افزایش داده شود. بدیهی است که هر چه ظرفیت بلوک بیشتر باشد، تراکنشات بیشتری می‌توانند وارد بلوک شوند و همین امر موجب می‌شود تا حتی تراکنشاتی که هزینه کارمزدشان کم است نیز شانس ورود به بلوک را داشته باشند و شبکه انتقال بیت کوین با کارمزد کم انجام شود.

البته لازم به ذکر است که سگویت، یک سیستم است و تمامی کیف پول‌های دیجیتال و حتی صرافی‌های سطح دنیا، مجهز به این سیستم نشده‌اند.

کمترین کارمزد انتقال ارز دیجیتال

حتما قبل از اینکه اقدام به ساخت کیف پول دیجیتالی جهت خرید و فروش بیت کوین کنید، نسبت به پشتیبانی از سیستم سگویت، اطمینان حاصل نمایید. در غیر این صورت قادر نخواهید بود از این سیستم استفاده نمایید.

در روش کارمزد انتقال بیت کوین به کیف پول نیز بدیهی است؛ به این صورت که اگر عجله‌ای برای تائید شدن تراکنش مد نظر خود ندارید، کارمزد پایینی برای آن در نظر بگیرید. این روش به این صورت است که باید تا زمان خالی شدن بلوک صبر کنید و مدت زمان آن، متغیر است.

به عبارت دیگر هر زمانی که بلوک جای خالی داشت، تراکنش شما می‌تواند وارد آن شود.

پیگیری تراکنشات بیت کوین چگونه امکان پذیر است؟

از طریق جستجوگران بلاک و هم‌چنین سرویس‌هایی که برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتالی به کاربران عرضه می‌کنند، می‌توان تراکنشات بیت کوین را پیگیری نمود.

یکی از ویژگی‌های بارز بلاک چین، شفافیت آن است؛ به این معنا که تمامی کاربران می‌توانند با در دست داشتن آدرس بیت کوین، تعداد بلاک‌ها و یا هش معاملات، تراکنشات مورد نظر خود را پیگیری نماید. هم‌چنین با استفاده از سرویس‌های جستجوگر کیف پول همراه، امکان دستیابی به رابطه میان آدرس‌ها و کیف‌ پولی که بیت کوین مدنظر در آن است، وجود دارد.

کارمزد کیف پول بلاک چین

آیا امکان لغو معاملات بیت کوین وجود دارد؟

گاهی اتفاق می‌افتد که کاربران در اثر طولانی‌ شدن مدت زمان انتقال ارز به کیف پول ، تصمیم به لغو معامله مورد نظر خود می‌گیرند. اما آیا این کار شدنی است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر!

طراحی بلاک‌چین‌ها به گونه‌ای صورت گرفته است که امکان برگشت، وجود ندارد. به طور کلی با انجام یک معامله بیت کوینی در شبکه، دیگر امکان حذف و تغییر آن وجود ندارد.

همین امر سبب شده تا کاربران برای خرید و فروش بیت کوین، حساسیت بیشتری از خود نشان دهند تا بدون مشکل، معامله درستی را انجام دهند.

کاربرد ردیاب‌های معامله‌ای چیست؟

ردیاب‌های معامله‌ای در واقع برنامه‌هایی با قابلیت‌های زیادی هستند که کاربران برای انجام تراکنشات خود می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند.

افراد مختلف هنگام استفاده از یک صرافی ارز دیجیتال، می‌توانند از ردیاب‌های معامله‌ای جهت بررسی عملکرد پلتفرم معاملاتی استفاده نمایند. با بررسی عملکرد پلتفرم‌ها خواهید توانست تا عملکردهای قابل قبول را پیدا کنید.

کارمزد انتقال ارز دیجیتال

از دیگرکاربردهای ردیاب‌های معامله‌ای می‌توان به ارائه اطلاعات بسیار مفید قبل از انجام معامله، اشاره نمود. هم‌چنین با استفاده از این ردیاب‌ها شما می‌توانید وضعیت ارز دیجیتالی خود را پیگیری نمایید.

یک قابلیت دیگر این ردیاب‌ها این است که در صورت ارسال بیت کوین به آدرس اشتباهی، خواهید توانست آدرس بیت کوین اشتباهی را مشاهده نمایید. البته لازم به ذکر است، این بدان معنا نیست که حتما دارایی شما بازگشت داده می‌شود، زیرا این‌ها به فردی که به او ارسال نموده‌اید بستگی دارد و هیچ شخص دیگری در این موضوع، دخیل نیست.

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم نکات جامعی پیرامون آموزش انتقال بیت کوین به کیف پول ،مدت زمان انتقال بیت کوین به کیف پول و هم‌چنین کارمزد خرید و فروش بیت کوین، بیان کنیم. اکنون شما می‌توانید به نسبت فرصتی که برای انجام معاملات خود دارید، میزان کارمزد بیت کوین را تعیین کنید. شما هم‌چنین می‌توانید سوالات و یا نظرات خود را در پایان این مقاله با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

17 دیدگاه برای “کارمزد و مدت زمان انتقال بیت کوین به کیف پول چقدر است؟

  • arash_admin_seo گفته:

   سلام
   در پاسخ به سوال محاسبه کارمزد انتقال بیت کوین چگونه است، کارمزد بیت کوین در یک بازار آزاد، صورت می‌گیرد. منظور از بازار آزاد این است که همه افراد قادر خواهند بود تا کارمزد تراکنش مد نظر خود را هر چقدر که مایلند در نظر بگیرند و این روش، مزایا و معایب خاص خودش را دارد.

 1. بابک خمارزاده گفته:

  مدت زمان انتقال ارز دیجیتال به کیف پول به سرعت شبکه و همانطور که شما نیز اشاره کردید بار و میزان تولید در شبکه خیلی بستگی داره .

 2. ثریا قریبیان گفته:

  میشه لطفا کیف پولی رو معرفی کنید که کمترین زمان انتقال ارز دیجیتال به کیف پول را داشته باشد؟

  • arash_admin_seo گفته:

   سلام خدمت شما دوست عزیز

   کیف پول بلاکچین کمترین کارمزد انتقال به کیف پول را دارد و مدت زمان انتقال ارز دیجیتال به کیف پول و هزینه انتقال بیت کوین به کیف پول با استفاده از آن به نسبت دیگر کیف پول‌ها کمتر است.

   • ناهید ارزانی گفته:

    بله دقیقا همینطور هست من هم بلاچین رو تست کردم به نسبت باقی کیف پولها زمان انتقال بیت کوین در آن کمتر و بهینه تر هست .
    باتشکر

 3. ساسان فریمان گفته:

  آیا مدت زمان انتقال بیت کوین فقط به کارمزد تراکنش بستگی دارد یا عوامل دیگر نیز روی آن تاثیرگذار است؟

  • arash_admin_seo گفته:

   باسلام
   خیر عوامل دیگری از جمله بار روی شبکه در مدت زمان انتقال ارز به کیف پول تاثیرگذار است بار شبکه میزان ترافیک و شلوغی شبکه می‌باشد؛ به عبارت دیگر به تعداد تراکنشی که بیت کوین در طول شبانه‌روز، پردازش می‌کند، ترافیک شبکه بیت کوین گفته می‌شود.

 4. غلامرضا میرزایی گفته:

  ممنون از مطلب مفیدتون من از روش segvit برای کاهش کارمزد انتقال ارز دیجیتال به کیف پول استفاده کردم و راضی هم بودم

 5. چاوش هاشمی زاده گفته:

  لطفا کیف پولی رو معرفی کنید که کمترین کارمزد و کمترین زمان انتقال ارز به کیف پول را داشته باشد ؟

  • arash_admin_seo گفته:

   باسلام
   کیف پول بلاکچین در لیست کمترین کارمزد انتقال ارز دیجیتال قرار داشته و مدت زمان انتقال ارز دیجیتال به کیف پول با استفاده از آن به نسبت دیگر کیف پول‌ها کمتر است.

 6. خلیل نمایندگی گفته:

  سلام
  من فکر میکردم مدت زمان انتقال بیت کوین به کیف پول چند ساعت بیشتر نباشه توی این مطلب متوجه شدم 1 تا 2 روز طول میکشه این مدت زمان خیلی برای تراکنش ها زیاد هست

  • arash_admin_seo گفته:

   باسلام
   بله دقیقا صحبت شما درست است مدت زمان انتقال ارز دیجیتال به کیف پول به دلیل عوامل مختلف از جمله کارمزد تراکنش بین 1 تا 2 روز به طول می انجامد.

   • حامد فیضی گفته:

    سلام
    برای من به شخصه این مشکل پیش اومده که مبلغ کارمزد رو در حین فروش افزایش داده و همین باعث افزایش زمان انتقال بیت کوین به کیف پول شده این پروسه در خرید و فروش کمی استرس زاست

 7. شهراد صادقی گفته:

  سلام
  یکی از ضعف های بیتکوین این هست که شبکه شلوغ تراکنش ها رو به تعویق میندازه، البته همواره در حال اصلاح پروتکل ها هستند و هرچه ماینرهای قوی تر طراحی بشه و تعدادشون زیاد بشه این زمان کاهش پیدا می کنه 1 تا 2 روز در مواقعی هست که خیلی شبکه شلوغ باشه

  • شهراد صادقی گفته:

   سلام و عرض ادب
   در دوره رایگان مقدماتی این موضوع رو کامل توضیح دادم، خیر هزینه انتقال بیت کوین به کیف پول متغیر هست و همواره کارمزد در حال افزایش است پیشنهاد می کنم حتما دوره رابگان رو دانلود کنید و مشاهده کنید از قسمت محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیمه دوم سال سود کن 

وبینار معرفی سهام مستعد برای نیمه دوم سال

به همراه استراتژی پیدا کردن این سهام 
همین الان کلیک کن 
close-link