متاورس چیست؟ دوره رایگان متاورس آپدیت 2023

متاورس چیست

چکیده این مطلب :
متاورس چیست؟ فراجهان تعریف لغوی متاورس است در این مقاله مفصلا در مورد پیدایش، کاربرد و ارز های متاورس صحبت خواهیم کرد.
واقیعت این است که آینده اینترنت، کسب و کار و دارایی های ارزشمند در متاورس به زودی رقم خواهد خورد همانطور که اینترنت سبک زندگی ما را تغییر داد متاورس هم به زودی سبک زندگی و کسب درآمد ما را تغییر می دهد با من همراه باشید تا دقیقا متوجه متاورس بشویم و درکش کنیم. شروع تب تند متاورس با تغییر نام فیس بوک به متا آغاز شد و امروز شاهد عرضه محصولات کمپانی های مختلف نظیر اپل برای متاورس و ورود به دنیای متاورس هستیم، متاورس یک دنیای مجازی با تمام مشخصات دنیای واقعی است که در واقع تجربه ما از فضای مجازی را واقعی تر از قبل خواهد کرد.

icon time زمان مطالعه: 15 دقیقه

متاورس چیست؟ شاید این یکی از پر تکرار ترین مباحثی که بین اهالی بازار ارز دیجیتال و دوستداران تکنولوژی وجود دارد مبحث جذاب متاورس است، که واقعا متاورس چیست برای چی به وجود امده و چه کاربرد هایی دارد.
اما معنی لغوی متاورس فراجهان است، جایی که در آن رنگ و روی واقعیت بر فضای مجازی می نشیند و جهانی نوین با نظمی جدید در فضای 3 بعدی اینترنت به وجود می آید.

متاورس (metaverse) به گفته زاکربرگ – صاحب شرکت فیسبوک ( متا ) : دروازه ای برای زندگی در جهان دیجیتال محسوب می شود.

اما آیا بالاخره انسان به یکی از دیرینه ترین آرزوهای خود می رسد؟ آیا تمام تصاویری که سال ها فیلمسازان و نویسندگان مختلف سعی کرده اند از زندگی مجازی بشریت به نمایش بگذارند، به واقعیت می پیوندد؟ متاورس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ آیا با یک تب تکنولوژی رو به رو هستیم و یا به واقع قرار است تغییری بزرگ در زندگی ما رخ بدهد؟ ارزهای متاورس چیست؟

این ها مهمترین سوالاتی است که در مورد متاورس به عنوان دروازه ای برای زندگی در جهان دیجیتال پرسیده می شود. سعی می کنم در ادامه به آن ها پا سخ دهم. با من همراه باشید.

متاورس چیست
متاورس چیست؟ 0 تا 100 هر آنچه که باید از دنیای Metaverse بدانید

دانستن اینکه متاورس چگونه می تواند محتوا و عمق زندگی ما را تغییر دهد، چراغی برای پیش بینی آینده تکنولوژی و اقتصاد است که هر فرد می تواند با ورود به آن تحولی بزرگ در زندگی دیجیتال و کسب وکار خود برای آینده را تضمین کند.

متاورس چیست؟ بازخوانی یک خبر!

چند هفته ی گذشته بود که مالک شرکت فیسبوک طی یک پیام ویدیویی اعلام کرد که می خواهد با معرفی متاورس عملا اولین معمار واقعی دنیای دیجیتال باشد. او با تغییر نام شرکت خود – فیسبوک به متا – عملا نشان داد که او تمام سرمایه مالی و انسانی خود را در این مسیر قرار داده است و به نوعی زاکربرگ بر سر متاورس یک قمار بسیار سنگین کرده است.

در صورتی که این پروژه به هر دلیل با شکست همراه شود، عملا شرکت فیسبوک – متا – و صاحب جنجالی آن – زاکربرگ – از بین خواهند رفت.

اما Metaverse چیست؟ موسس و مدیرعامل شرکت متا این گونه به این سوال پاسخ می دهد. متاورس یک پلتفرم یا یک برنامه هوشمند جدید نیست. بلکه متاورس یک دنیای جدید است. یک زمینه جدید برای ایجاد فناوری های جدید در دنیایی جدید!

Metavers 02
ارز متاورس چیست

چگونه وارد متاورس شویم؟

شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه باید وارد متاورس شوید، تا به اینجا مفهوم کلیت متاورس را درک کردیم و متوجه شدیم چگونه متاورس از یک تخیل خالی در حال تبدیل شدن به یک ترند بزرگ در سطح جهانی است. ورود به متاورس بسیار ساده است کافی است به یکی از پروژه های متاورسی مراجعه کنید و وارد شهر متاورسی آن بشوید حتی برای لمس بهتر متاورس می توانید با زدن عینک های واقیعت مجازی و 3 بعدی به این شهرها ورود کنید.
تجربه ای به مراتب بهتر و واقعی تر را با زدن عینک ها لمس می کنید، به هر حال این نگاه ساده به وارد شدن متاورسی است اما اگر عمیق بخواهیم مبحث ورود به 3 بعدی مجازی را مطرح کنیم، سرمایه گذاری در متاورس قدم نهایی ورود است که می تواند آینده شما را دستخوش تغییر و تحول اساسی کند.
بله تغییر و تحولی بنیادین می تواند با خرید زمین، ان افی تی ها مختلف و حتی راه اندازی کسب . کار در متاورس برای شما به ارمغان آید.
البته که همواره باید نقش آموزش متاورس را در این مهم جدی بگیریم، قطعا شما با دنیایی جدید رو به رو می شوید که نسبت به آن شناختی کامل ندارید، پس ریسک هایی در مسیر شما هست که با آن آشنا نیستید، اول آموزش ببینید یا مشاوره بگیرید تا متضرر نشوید.
در نهایت اما بدانید این مسیر که خرید زمین در متاورس رکن اصلی آن است یک مسیر روشن است، آینده از آن کسانی است که به متاورس ورود مستقیم داشتند.

متاورس چیست؟ آیا یک پلتفرم از شبکه های اجتماعی است؟

بگذارید ساده تر توضیح دهیم. امروز اینگونه تصور می شود که فضای مجازی تبدیل به یک امکان و الزام غیر قابل انکار شده است. به عبارت ساده در دنیای امروز تقریبا نمی توان روزی را بدون استفاده از فضای مجازی تصور کرد.

این فضا امکانات فوق العاده ای را در اختیار انسان ها قرار داده است و همین امکانات است که عملا انسان ها را به خود جذب نموده. نکته مهم این است که قبل ارز ظهور این شبکه های مجازی و فضای اینترنتی، عملا نیازی به امکانات ارائه شده توسط آن ها احساس نمی شد. اما بعد از ظهور هر کدام از این شبکه های اجتماعی و امکانات آن ها رفته رفته نیاز به آن ها ایجاد شد.

به نوعی می توان گفت در ابتدای کار این شبکه ها کمتر کسی بود که برای امور روزانه خود به آن ها محتاج باشد. اما امروز شبکه های اجتماعی تبدیل به یک عنصر اساسی در زندگی بشریت شده است.

امروز بسیاری به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به واسطه این شبکه ها درآمد زایی می کنند. بسیاری دیگر پاسخ نیازهای خودشان را از دل همین شبکه های اینترنتی و مجازی پیدا می کنند.

به عبارت ساده تر دنیای امروز دنیایی است که اینترنت به شما این امکان را می دهد نیازی به خروج از خانه نداشته باشید. یعنی شما با استفاده از اینترنت امکان درآمدزایی، خرید محصولات مورد نیاز، به دست آوردن انواع خدمات آموزشی و … و حتی انجام انواع تفریحات مختلف در منزل را فراهم کرده است.

از این رو بسیاری معتقد هستند که عملا دنیای امروز دنیای مجازی و اینترنتی است. اما سوال این است که آیا واقعا انسان به انتهای مجازی بودن رسیده است؟ اگر به فیلم های علمی – تخیلی علاقه مند باشید به خوبی می توانید به این سوالات پاسخ دهید.

سال هاست که نویسنده ها و کارگردان های این دسته از فیلم ها فضای تمام مجازی را برای انسان در نظر گرفته اند که عملا انسان در آن به قدرت هایی دست پیدا می کند که ذاتا از انجام آن ها عاجز است.

پس ساده تر بخواهیم بگوییم، دنیای امروز ما دروازه ای به زندگی در جهان دیجیتال محسوب می شود. اگر بخواهیم بگوییم در این بین نقش متاورس چیست باید اینگونه گفت که متاورس اولین قدم برای تحقق دنیایی است که تنها در فیلم ها و کتاب های علمی – تخیلی آن ها را می خواندیم و می دیدیم.

اما نوبت این است که بهتر بدانیم متاورس چیست و مفاهیمی مانند متاورس ارز دیجیتال یا ارز متاورس چیست؟ با ما همراه باشید.

Metavers 03

متاورس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که در بالاتر بیان کردیم متاورس نه یک برنامه هوشمند است و نه حتی یک برنامه یا فضای مجازی جدید. متاورس یک دنیای جدید در برابر دنیای ما محسوب می شود. بگذارید ساده تر توضیح دهیم.

در طول تاریخ پیشرفت انسان و بشر از دو جنبه قابل بررسی است. بخش بزرگی از تاریخ انسان ها پیشرفت را با بهبود یک روش و تکمیل آن معنی کرده اند.

به طور مثال انسان های اولیه رفته رفته سعی کرده اند با شیوه های نوین و بهترین شکار کنند. آن ها حرکت به سوی شکار بهتر را یک پیشرفت می دانستند.

اما جنبه مهمتری از پیشرفت نیز وجود دارد که در برهه های خاصی از تاریخ بشریت رخ داده است. انسان و بشر در جایی که تصمیم می گیرد بر خلاف یک روش یا یک ابزار قدم بردارد و به طور کامل آن را کنار بگذارد و سراغ یک روش یا ابزار جدید برود، عملا نقطه عطف پیشرفت انسانی رقم می خورد.

به عبارت ساده تر بزرگ ترین و مهمترین تغییرات و تاثیرات زندگی بشریت را همان رها کردن یک راه سنتی و استفاده از مسیری کاملا نو و جدید رقم زده است.

استخراج بیت کوین با کامپیوتر
استخراج بیت کوین با کامپیوتر

در واقع در همان مثال بالا انسان نخستین جایی تصمیم گرفت که شکار را به عنوان تنها راه نجات کنار بگذارد و سراغ سایر روش ها و ابزارها برود. اینجا بود که انسان ها از مرحله ای به مرحله ای دیگر رفتند.

این داستانی است که در کل تاریخ بشریت وجود داشته و دارد. اگر به دنیای امروز خودمان نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که برخی از پیشرفت ها از نوع اول و برخی دیگر از نوع دوم هستند. اما باید قبول کرد که تغییر یک روش و کنار گذاشتن آن عملا کار چندان ساده ای نیست.

با این حال آن چیزی که باعث می شود انسان پیشرفت کند، مسئله ای به نام نیاز و کاربرد است. در واقع اگر یک مسیر یا ابزار جدید یا تغییر یک ابزار نتواند نیازی را برطرف کند و کارایی چندانی نداشته باشد، عملا به درد نمی خورد و سریع از بین میرود.

حال به سوال خودمان بازگردیم. متاورس چیست؟ متاورس پیشرفتی از نوع دوم محسوب می شود. یعنی در برابر یک روش یا یک ابزار ایجاد شده است و قرار است راه جدیدی را برای خود بسازد.

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال (به روز رسانی 15 فروردین 1400)

اما برای این که بهتر بتوانیم بدانیم متاورس چیست عملا باید نیاز به آن و کاربری آن را کشف کنیم. به عبارت ساده تر باید بدانیم که عملا کاربرد متاورس چیست؟

Metaverse چیست
Metaverse چیست

متاورس چیست؟

تا اینجا برای این که بدانیم متاورس چیست چند مفهوم اساسی را تحت قالب چند سوال عنوان کردیم:

 1. آیا متاورس یک شبکه یا پلتفرم اجتماعی است؟
 2. آیا اینترنت و فضای مجازی اخرین مفهوم مهم بشری محسوب می شود؟
 3. متاورس در کدام دسته از پیشرفت قرار می گیرد؟
 4. کاربری متاورس چیست؟

در بالا سعی شد به برخی از این سوالات پاسخ داده شود. اما برای این که بدانیم متاورس چیست و عملا ارزهای دیجیتال متاورس به چه کاری می آیند، باید با کاربرد اصلی این مفهوم آشنا شویم.

همانطور که در بالا گفتیم انسان امروزی می تواند به واسطه اینترنت تمام نیازهای خود را به نوعی برطرف کند که نیازی به خروج از منزل نداشته باشد. بنابراین می توان گفت که انسان توانسته شبکه های اینترنتی را تقریبا به حد کمال بهبود ببخشد.

بلاکچین اولین قدم برای عبور از اینترنت محسوب می شد. بلاکچین ثابت کرد که دنیای شبکه های اینترنتی ضعف های جبران ناپذیری دارد و نمی توان بر اساس اینترنت پا را از این فراتر گذاشت. از این رو بلاک چین با تغییر مفاهیم اینترنتی عملا کاری کرد که انسان به بخش بزرگی از نادانسته های خویش وارد شود.

بلاک چین با حذف تمرکز و ایجاد یک شبکه مبتنی بر نود – کاربر – عملا جهان را با مفهومی جدید رو به رو کرد. اولین کاربری شبکه های بلاک چین را بیت کوین رقم زد ( در مقاله بیت کوین چیست می توانید با مفهوم بیت کوین آشنا شوید). در واقع بیت کوین نشان داد که به واسطه این شبکه ها می توان نقل و انتقال مالی را بدون واسطه و بدون توجه به هیچ نهاد یا دولت خاصی انجام داد.

اما سوال اصلی که در مورد بلاک چین و بازار ارزهای دیجیتال همواره مطرح بود این بود که عملا نمود خارجی این ارزها چیست؟ در واقع بسیاری به دنبال ایجاد رابطه ای میان ارزهای دیجیتال و دنیای واقعی بوده و هستند.

کشورهای مختلف سعی کردند با ایجاد خودپردازهای ارزهای دیجیتال عملا رابطه ای بین دنیا واقعی و ارزهای دیجیتال ایجاد کنند. اما واقعیت این است که ذاتا ارزهای دیجیتال از دنیا واقعی ما کاملا دور است و این دو مفاهیمی هستند که در یک جا نمی گنجند.

از این رو عملا به نظر می رسید که نیاز است دنیایی متناسب با ارزهای دیجیتال معتبر ساخته شود. به بیان بهتر عملا بشر به این احساس نیاز رسید که باید دنیای مجازی خود را راه اندازی کند. همان دنیایی که سال ها و دهه های قبل در فیلم ها و رمان ها آن را پیش بینی کرده بودند.

این دنیا توسط زاکربرگ طراحی و ایجاد شده است. به نوعی می توان گفت که متاورس دنیایی مجازی در کنار دنیای حقیقی و احتمالا در تقابل با آن است. از این رو کاملا مشخص است که چرا مفهوم متاورس ارز دیجیتال کنار یکدیگر به کار برده می شود.

حال سوال اصلی این است که در پاسخ به سوال متاورس چیست؟ می گوییم که متاورس یک دنیای جدید و مجازی است، منظور ما از دنیا چیست؟ پاسخ به این سوال می تواند ویژگی های جالبی از متاورس را به ما نشان دهد.

ارزهای دیجیتال متاورس
ارزهای دیجیتال متاورس

زندگی در جهان دیجیتال

تعریف شما از مفاهیمی مانند جهان یا دنیا چیست؟ در واقع شما دنیا را چه چیزی تعریف می کنید؟ در واقع شما چه انتظاری از دنیا دارید؟

دنیا محلی است که شما در آن می توانید به تمامی نیازهای خودتان پاسخ دهید و به نوعی در آن زندگی کنید.

بنابراین وقتی می گوییم متاورس یک دنیای جدید است. بدین معنی است که متاورس محلی جدید برای زندگی بشری محسوب می شود. اما این دنیای جدید نه مریخ است و نه هیچ سیاره ای دیگر، بلکه متاورس دنیایی است مجازی!

در واقع متاورس یک دنیای مجازی محسوب می شود که شما می توانید در آن به همه نیاز خودتان پاسخ دهید. اما نکته اساسی این است که اساسا در هر دنیایی شما برای این که بتوانید به نیازهای خودتان پاسخ دهید باید هزینه پرداخت کنید.

وقتی دنیای شما مجازی باشد، سرمایه و پول شما نیز باید مجازی باشد. پس عملا متاورس اصلی ترین ابزار برای تبدیل شدن به دنیای جدید – یعنی ارز مجازی و دیجیتالی – را در اختیار دارد. از این روست که مفاهیم متاورس ارز دیجیتال هم ارز یکدیگر قرار دارند.

بیایید با یک دیگر دنیای متاورس را تخیل کنیم. شما در این دنیا یک شخصیت مجازی – حقیقی خواهید داشت. بدین معنی که تصویری از شما در این دنیا ساخته می شود. اما شخصیت شما در دنیای مجازی متاورس همان است که در دنیای بیرون و واقعی وجود دارد.

همچنین در متاورس از ویژگی واقعیت افزوده به شکل حرفه ای تری استفاده شده است. بنابراین شما می توانید در یک زمان رابطه منطقی و زیبایی بین دنیای واقعی و دنیای مجازی ایجاد کنید.

اما نکته بسیار مهم این است که شما در این دنیا می توانید هر آن چیزی که دوست دارید خرید و فروش کنید. به نوعی شما در این دنیا می توانید زندگی جدیدی را شروع کنید و با ویژگی های جدیدی زندگی کنید.

Metaverse ارز دیجیتال
Metaverse ارز دیجیتال

تاریخچه متاورس

در دنیای امروز شما چگونه نیازهای خودتان را پاسخ می دهید؟ با مراجعه به یک تامین کننده یا فروشنده و با پرداخت هزینه مورد نیاز، محصول یا خدمات مورد نظر خودتان را به دست می آورید.

همچنین اتفاقی قرار است در متاورس رخ بدهد. در واقع شما در متاورس درست مانند دنیای واقعی قرار است با مفاهیمی مانند خرید و فروش – خریدار یا فروشنده – رو به رو شوید.

این مسئله می تواند ما را به جنبه ای دیگر از پاسخ سوال متاورس چیست؟ برساند. در واقع زاکربرگ به عنوان مالک این دنیا امروز در حال فروش زمین های مجازی در دنیای متاورس است!

دنیای متاورس در حال شکل گیری است. گویی قرار است دنیای امروز را رها کنیم و تنها با یک رابط به دنیایی متصل شویم که در آن زندگی می کنیم!

همه چیز در دنیای اطراف ما در حال تغییر است. حال سوال اصلی این است که آیا دنیای بعدی به واقع متاورس است و یا تنها با یک تب تکنولوژی رو به رو هستیم؟
متاورس از زمانی مطرح شد که پلی استیشن برای بازی های خود عینک vr یا واقیعت مجازی را اضافه کرد و به نوعی افراد را تشویق به بازی با حضور شخصی در فضای 3 بعدی آن نمود، از آن زمان به بعد با مسائل گوناگون به وجود آمده متاورس پیش رفته است تا به امروز که فیسبوک نیز به عنوان پرچم دار متاورس پا به عرصه گذاشته است.

ارزهای متاورس چیست
ارزهای متاورس چیست

آینده متاورس چیست؟

سوال مهم دیگری که باید به آن بپردازیم این است آیا قرار است متاورس در آینده وجود داشته باشد یا خیر؟ در واقع سوال مهم این است که آیا می توان بر روی مفاهیم متاورس مانند ارزهای دیجیتال متاورس (Metaverse ارز دیجیتال ) سرمایه گذاری کرد یا خیر؟

صاحب متا – فیسبوک سابق – تمام چیزی که دارد را بر روی این پروژه سرمایه گذاری کرده است. اما این موضوعی نیست که بتوان بر اساس نسبت به آینده متاورس امیدوار بود. در واقع به نظر می رسد زاکربرگ می خواهد تغییری مانند ویندوز و مایکروسافت در دنیا ایجاد کند. اما آیا این مسئله شدنی است؟

فاصله بین دنیای واقعی و دنیای متاورس بسیار زیاد است. همین مسئله می تواند مهمترین چالش در مورد متاورس محسوب شود. این که بشر روزی قرار است در دنیای مجازی زندگی کند، تقریبا اتفاقی قابل پیش بینی است. اما سوال این است که آیا انسان امروزی توانسته به این بلوغ و رشد فکری برای استفاده از این فضا برسد؟

به نظر می رسد که بلاک چین و بیت کوین توانسته است اولین ابزارهای این دنیای جدید را به دست انسان بدهد. از نظر فرهنگی نیز انسان امروزی ساعت ها در دنیای مجازی غرق می شود و به نوعی به آن محتاج شده است. پس به نوعی می توان گفت که متاورس و ارزهای دیجیتال متاورس می تواند چیزی فراتر از یک تب تکنولوژی باشد.

از طرف دیگر این پروژه سرمایه گذار های عظیمی را به خود جذب کرده است. بنابراین عملا می توان گفت که این پروژه پایه های قوی بسیاری دارد و به این سادگی ها از بین نمی رود. اما با این وجود باید به این نکته توجه داشته باشید که در دنیای امروز همه چیز ممکن است.

هنوز بسیاری از اقتصاددانان و تحلیلگران اقتصادی اعتمادی به آینده بازار ارزهای دیجیتال و بلاک چین ندارند و معتقد هستند که این بازار روزی با شکست مواجه خواهد شد. اگر این اتفاق رخ بدهد تمامی مفاهیمی وابسته به آن مانند همین متاورس نیز به نابودی کشیده خواهد شد.

متاورس چیست

صاحب متاورس کیست؟؟

این سوال به مانند سوالی است که شما بپرسید صاحب اینترنت کیست؟؟ اینترنت متعلق به همه است همه از آن استفاده می کنند وبسایت هایی با توجه به کارایی های مختلف در ان به وجود آمده است که هر کدام در شغلی در حال فعالیت هستند، بعضی از آنها نام ها و آوازه های جهانی پیدا کرده اند مثل فیسبوک یا آمازون اما اینترنت برای آنها نیست آنها مالک سایت خود هستند.

متاورس و فیسبوک

تغییر نام تجاری بخشی از تلاش های این شرکت برای تغییر مسیر از شناخته شدن به عنوان یک شرکت رسانه اجتماعی و تمرکز بر برنامه های زاکربرگ برای ساخت متاورس است، در واقع زاکربرگ قصد دارد همه آنها را به عنوان یک شرکت متاورسی درجه یک بشناسند تا یک شرکت رسانه های اجتماعی. قصد اصلی فیسبوک از تشکیل متا ورود به دنیایی جدید است تا به امروز اینترنت و شبکه های اجتماعی را تجربه کردید حالا می توانید به آنها وارد شوید، درون شبکه ها راه بروید دیگران را ببینید و به صورت 3 بعدی اجسام، محل ها، افراد و موقیعت ها را در جلوی خود لمس کنید.
در واقع اینترنت را به صورت 3 بعدی تجربه و زندگی خواهید کرد، فیسبوک به متا تغییر ماهیت داد تا سرعت تغییر اینترنت خیلی سریع تر شود.

نظریه فیسبوک در حال غرق شدن

خیلی ها معتقد هستند فیسبوک به دلیل قوانین ومشکلات پیش روی خود به این سرعت تغییر نام داد، هرچند که تلاش فیسبوک برای ورود به متاورس از چندی قبل آغاز شده بود اما شکایات بر علیه فیسبوک کار را برای آنها سخت کرده بود و برخی معتقد هستند علت تغییر نام و گسترش سریع فعالیت در متا این بوده است، علت آن نیز این بود که تنها چند هفته بعد از شهادت فرانسیس هاگن بر علیه فیسبوک مبنی بر این که مدیران فیسبوک می دانستند فیسبوک به چه طریقی در حال از بین بردن دموکراسی و ضرر زدن به سلامت روانی جوانان است اما در در مقابل آن سکوت کردند.
زاکربرگ به سرعت نام تجاری خود را به متا تغییر داد، اما پرونده هایی که متا همچنان درگیر آنها ست عبارت اند از:

 1. مشارکت در شورش های کنگره ایالات متحده
 2. . ترویج سخنان نفرت انگیز در هند
 3. فیس بوک اثرات مضر اینستاگرام را بر نوجوانان و کودکان می دانست و چشمان خود را بر آن بسته بود.
بیت کوین چیست و چگونه می‌توان آن را به سادگی بدست آورد ؟!

مهمترین شرکت های وارد شده به متاورس

بعد از ورود فیسبوک به متاورس شرکت های بسیار دیگری به متاورس ورود کرده اند، در عکس زیر لیستی از آنها را مشاهده می کنیم، بعضی آز آنها مانند نایکی یا P&g برای خودشان دست بکار شده اند و شهر متاورسی تاسیس کرده اند.
برخی دیگر مانند walmart فروشگاه اختصاصی در متاورس برای خود ساخته اند، اما اکثریت انها شروع به خرید زمین در پروژه های متاورسی کرده اند و در کنار آن فروشگاه های بزرگ یا شو روم های متعددی در آن افتتاح کرده اند.
نمونه بسیار جذاب آن در دسنترالند فروشگاه شرکت samsung است، این شرکت یک فروشگاه و شو روم افتتاح کرده به شدت برای بازدید کنندگان جذابیت دارد.
عکس این فروشگاه را در پایین مشاهده می کنید، سامسونگ در ابتدای ورود خود برای افراد مسابقه ترتیب داد و در طی پایان مسابقه با قرعه کشی لباس های خود را به برندگان اهدا کرد البته لباس ها نیز nft بوده اند.

برندهای مطرح دنیا در متاورس

برندهای مطرح دنیا در متاورس

در لیستی که بالا مشاهده می کنید نام بسیاری از شرکت های تولید کننده لباس و کفش مطرح است، شاید برای شما هم جای فکر داشته باشد که واقعا چرا یک شرکت مثل نایکی، لوویس ویتون، گوچی و… به متاورس ورود می کنند.
اولین پاسخ به شما فروش لباس هایی در قالب nft است، ما قرار است به دنیایی ورود کنیم که تا پیش از این در واقیعت در آن زندگی می کردیم، یک لحظه فکر کنید در یک شهر متاورسی در حال قدم زدن هستید به نظر شما برای اینکه یک فرد در این شهر 3 بعدی و مجازی از دیگران متمایز شود به چه چیزی نیاز دارد، حالا به دنیای واقعی نگاهی بیندازید در دینای واقعی ثروتمندان کالاهایی را استفاده می کنند که متفاوت است، لباس ها، کفش ها و خودروهایی متفاوت سوار می شوند در متاورس هم همین است، لباس ها ، کفش ها، خودرو ها، خانه و تمام وسایل Nft ارزش خاص خود را دارند، لذا خرید لباس گوچی در این شهرها برای شما ارزان تمام نمی شود.

کاربرد فیزیکی فروشگاه متاورسی لباس چیست؟

یک کاربرد جالب آن را در بالا برای شما شرح دادیم، اما کاربرد بعدی فروش لباس های واقعی است یک لحظه تصور کنید، شما عینک vr را به چشم دارید به فروشگاه سه بعدی در شهری متاورسی می روید لباس ها را می بینید حتی می پوشید و سایز آن را چک می کنید این یک تجربه متفاوت خرید لباس اینترنتی است، تا به الان حتما تجربه خرید اینترنتی را دارید حالا شما یک خرید اینترنتی می کنید که با خرید لباس در واقیعت تفاوت بسیار اندکی دارد.
علت حضور برند های بزرگ پوشاک در واقع پیدا کردن بازار فروش جدید به سبک گفته شده است.

ورود به متاورس

ورود به متاورس برای همه شدنی است، اما برای درک درست مطلب باید شهر های متاورسی را بشناسید، شما برای ورود به متاورس در واقع باید به شهر های متاورسی ورود کنید، ورود به متاورس و شهر های متاورسی برای همه رایگان و ساده است.
در این مقاله سعی می کنیم شهرهای متاورسی معتبر و خوب را که در حال فعالیت هستند و می خواهند فعالیت خود را گسترش دهند را به شما معرفی می کنیم.

بهترین پروژه های متاورس

متاورس در ابتدای تولد خود در حوزه گیم و بازی فعال بوده، در واقع هر بازی که به صورت 3 بعدی با عینک Vr قابل انجام بود را به متاورس تشبیه می کردند، اما این تعریف با به وجود آمدن شهرهای مجازی کاملا تغییر کرد.
در حال حاضر متاورس به معنی فراجهان یا جهانی دیگر در فضای مجازی است، پس بر اساس این تعریف باید تمام مشخصات دنیای ما به صورت 3 بعدی و مجازی در فراجهان موجود باشد.
خوب دقت کنید، یک سری شهر های مجازی با مشخصات شهرهای امروزی ما در اینترنت تشکیل شده اند که زمین دارند، ساختمان دارند، در آنها حمل و نقل عمومی وجود دارد و افراد با یکدیگر در ارتباط خواهند بود.
خب باتعریف جاری می توان بازی های Vr را از شهرهای واقعی متاورسی جدا کرد.
حالا که تعریف درستی از پروژه های متاورسی بیان کردیم ببینیم کدام پروژه ها واقعا متاورسی هستند:

 1. horizon world شهر فیسبوک
  اولین شهری که می خواهم شما را با آن آشنا کنم شهر فیسبوک است، با نام horizon این شهر در حال حاضر برای کاربران کانادا و آمریکا در دسترس است، در این شهر محدودیت های وجود دارد به طور مثال شما نمی توانید در این شهر زمین یا ساختمانی بخرید یا بفروشید، می توانید ویدیو ها و نمای کلی شهر را با کلیک بر روی نام horizon مشاهده کنید.
  این شهر بیشتر یک شبکه اجتماعی است که قرار است کلیه خدمات اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک را بکجا ارائه دهد.
 2. decentraland شهر دسنترالند
  دسنترالند
  شهر دسنترالند یک پروژه بر بستر اتریوم است، شهری متاورسی که پیشرفت خوبی داشته است، شما با عینک vr نیز می توانید به شهر ورود کنید در آن قدم بزنید به راحتی با دیگران صحبت کنید، شروع به بازی کردن در بازی های مختلف کنید.
  کنسرت بروید، به مراسم های مختلف بروید و کلاس های آموزشی بروید و یا هر فعالیت دیگری که در زندگی عادی انجام می دهید.
  در این شهر شما می توانید زمین بخرید یا بفروشید، در زمینتان ساختمان بنا کنید، شغل خودتان را در این شهر گسترش بدهید و….
  این پروژه یک توکن بومی به نام مانا mana دارد، که سال 2021 بعد از ورود فیسبوک به این عرصه به شدت رشد داشت. در این شهر برندهایی مانند سامسونگ  حضور پر رنگ دارند.
 3. sandbox شهر سندباکس
  سندباکس
  شهر سندباکس یک شهر گیمینگ حسابی است. این شهر با حمایت بخش عمده ای از سلبریتی ها مانند snoopdog، deadmaus و بسیاری دیگر رو به رو شد، به همین علت به شدت رشد داشته.
  فضای آن به شدت شبیه Minecraft بازی شرکت مایکروسافت است، گرافیک آن کاملا فضای بازی را تداعی می کند، هنوز ورژن vr آن رو نمایی نشده ولی با تبلیغات گسترده زمین های زیادی را به فروش رسانده است.
  هنوز فضای شهری این پروژه مشخص نیست، اما این پروژه نیز به مانند دسنترالند بر بستر بلاک چین است و توکنی به نام sand دارد که این توکن نیز در بهار بیتکوین و خبر ورود فیسبوک به متا به شدت رشد داشت.
 4. sominuim space شهر سومنیوم اسپیس
  سومنیوم اسپیس

  این شهر هم در بستر بلاک چین اتریوم بنا شده، گرافیک فوق العاده ای دارد و به شدت در حال پیشرفت است.
  یک فضای شهری کاملا دقیق را مجسم کرده، آواتار ها به شدت شبیه انسان ها هستند، در این شهر نیز تمام امکانات دسنترالند برقرار است، اما تبلیغات این شهر نسبت به دو شهر قبلی بسیار کمتر است.
  خیلی از افراد این پروژه را نمی شناسند، اما یکی از پروژه های بسیار خوب در بلاک چین در حوزه متاورس است.
  در این شهر قابلیت خرید و فروش زمین، لباس و… وجود دارد.
 5. mega crypto polis شهر مگا
  مگاکریپتوپلیس
  این پروژه نیز در بلاک چین اتریوم و ترون شهر خود را بنا کرده است، تجربه بالایی در این حوزه دارد، شهر بسیار فعال و پویاست اما هنوز Vr آن آماده نیست.
  این پروژه را کسی زیاد نمی شناسند اما به جرات می توان گفت یکی از بهترین های متاورس است، تیم بسیار قوی با تجربه ای دارد. سرمایه گذار آن اروپایی است و بسیار خوب روی این پروژه کار کرده است.
  در این شهر شما می توانید زمین بخرید، ساختمان بسازید ولی فعلا ورژن Vr راه نیافتاده لذا امکانات شهر نیز بسیار محدود است اما این شهر با توجه به پتانسیلی که دارد راه دسنترالند را خیلی بهتر در حال طی کردن است.

شهر های بسیار دیگری نیز وجود دارند، اکثر آنها در فاز پیش فروش به سر می برند و هنوز فضای شهری کامل مشخص نیست لذا در این مقاله به صورت دقیق به آنها نپرداختیم اما نام چند پروژه در این فضا را برای شما مطرح می کنیم شهر dvi، شهر pavia، شهر netvrk، شهر victoria vr و شهر متاورسی شیبا shib این ها پروژه هایی هستند که در این زمینه فعالیت دارند و هر روز به تعداد انها اضافه می شود در این مقاله نیز به محض اطمینان از پروژه نام آنها را در لیست بالا به روز خواهیم کرد.

6.متاورس dvi (دیویژن نتورک)

یک پروژه متاورسی تمام عیار، که با همکاری باینانس شروعی پر قدرت را رقم زد. جالب است بدانید این پروژه به صورت کامل در پی ساختن شهرهای بزرگ دنیاست، ابتدا با نیویورک و سئول شروع کرد و در حال حاضر شهرهایی مثل لندن، توکیو، برلین، آمستردام و هنگ کنک را به لیست نقشه های متاورسی خود اضافه کرده است.
این پروژه گرافیک نسبتا خوبی را ارائه داده از همه مهمتر ویژگی اقتصاد محور بودن این پروژه است که توانسته امتیاز خوبی را برای این شهر به ارمغان آورد.

فضای مجازی متاورس چیست
فضای مجازی متاورس چیست

زمین متاورسی بخریم؟؟ چطوری بخریم؟؟ کجا بخریم؟؟

در یکسال گذشته به شدت قیمت زمین های متاورسی در شهرهای متاورسی بالا رفته است، علت هم مشخص است اقبال بسیار زیادی به این پروژه ها انجام شد.
یک سرمایه گذاری ریسکی اما در عین حال چر بازده است، زیرا اگر شهرهای متاورسی به صورت کامل راه بیفتند قیمت های بسیار بالا تر از قیمت امروز را برای هر قطعه زمین مجازی در متاورس شاهد خواهیم بود.
قیمت زمین های متاورسی بنا به پروژه موقیعت قرار گیری متفاوت است، هرچه پروژه پیشرفت بیشتری داشته باشد قیمت زمین ها بیشتر می شود، واقیعت این است که پروژه های متاورسی بدلیل داشتن موقیعت خاص برای برندها و کسب و کار ها جهت بیشتر دیده شدن جز سرمایه گذاری هایی هستند که شاید خیلی از افراد تا سال 2030 حسرت آن را بخورند.

بلاک چین چیست؟ 0 تا 100 بلاک چین به زبان ساده

قیمت زمین های متاورسی چند است؟؟

قیمت زمین های متاورسی در پروژه ای مانند sand یا decentraland یا somnium space از حدود 4 تا 5 هزار دلار به بالاست، این پروژه ها به واسطه معروفیت یا پیشرفت زیاد و قرار گرفتن در فاز vr زمین هایشان به شدت گران شده است.
اما پروژه مثل مگا قیمت های بسیار مناسبی زیر 500 دلار برای هر قطعه زمین را داراست، اما خرید زمین یک کار کاملا تخصصی است.
مراحل خرید زمین بسیار ساده است کافیست با کیف پول metamask به سایت opensea متصل شوید و بعد از اتصال زمین مورد نظر را سرچ کرده و خرید کنید.
اما مسئله اساسی انتخاب زمین است، باید بدانید هر کدام از زمین ها به چه علت مرغوبیت یا عدم مرغوبیت دارند باید قواعد و قوانین شهری را کامل بشناسید تا بهترین زمین را انتخاب کنید.
به شما پیشنهاد می دهم قبل از ورود و تصمیم گیری جهت خرید زمین در متاورس حتما دوره رایگان متاورس را تماشا کنید تا با فکر و دید باز به متاورس ورود کنید.

زمین متاورسی کم ریسک تر از رمز ارزها

یک لحظه تصور کنید شما یک زمین در واقیعت دارید، این زمین یک سند دارد و در این سند نام شما به عنوان مالک نقش بسته است.
در زمان رکود کسی به سراغ شما برای خرید زمینتان نمی آید و زمین شما را به قول معروف به قیمت نمی خرند، اما در زمان تورم و رونق در بازار مسکن به راحتی حتی بالاتر از ارزش روز زمین قادر به فروشش خواهید بود.
در فراجهان هم زمین های مجازی عینا به همین صورت هستند، هیچکس روی دارایی شما قیمت نمی گذارد اما در شرایط رکود زمین ها را کمتر خرید و فروش می کنند و این به این معنا است که زمین قیمت با ثباتی دارد، هر چند که ارزها قیمت هایی نوسانی دارند، اما هیچکس زمین مرغوب خود را به قیمت پایین نمی فروشد.
اینجاست که بازهم متوجه می شویم چقدر مهم است که ما زمین مرغوب بخریم، این سرمایه گذاری با ریسک مواجه است اما بسیاری از کارشناسان زمین های مجازی را با بیت کوین 100 دلاری مقایسه می کنند.
به شما پیشنهاد می دهم جهت شناخت بیشتر شهرها و پروژه ها حتما اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ارز های دیجیتال متاورسی با پتانسیل رشد بالا

تا به اینجای کار کاملا برای شما روشن کردیم که فراجهان به شکل ظهور کرده و ادامه خواهد داد، شهر های مهم و معروف را معرفی کردیم حالا می خواهیم ببینیم ارزهای متاورسی که احتمالا در رشد بعدی بازار می توانند رشد های سنگینی داشته باشند را با هم بشناسیم:

 1. mana
  ارز بومی دسنترالند است، برای مواردی در شهر جهت خرید اقلام مختلف استفاده می گردد در تاریخ نگارش این مقاله قیمت آن به زیر 1 دلار سقوط کرده و یکی از گزینه هایست که در بلند مدت رشد خوبی خواهد داشت.
 2. sand
  ارز بومی سندباکس است، مانند مانا دارای کاربرد خای مختلف در شهر و بازی هاست، به شدت در این دوره اخیر رشد داشت و حالا نیز افت سنگینی را تجربه کرده با دید بلند مدت برای رشد بعدی بازار مناسب است.
 3. hero
  رمز ارز پروژه metahero است، این پروژه نیز بسیار هوشمندانه و جدید است کار این پروژه وارد کردن Nft اواتار هایی به شدت شبیه خود واقعی انسان است، این شرکت با عکاسی کامل و 3 بعدی آواتار شما را میسازد و به صورت Nft به شما می دهد به راحتی در شهر های متاروسی می توانید از آواتار خود استفاده کنید. این رمز ارز نیز افت سنگینی داشته اشت.
 4. everdome
  پروزه ای بسیار عجیب و خاص این پروژه مربوط به ایلان ماسک لهستانی است، در این دوره رشد بسیار خوبی داشت.
  این پروژه با متاهیرو نیز شراکت دارد، اما در حال حاضز قیمت ارز ان افت مناسبی داشته است.
 5. staratlas
  این پروژه ایده بسیار جذابی دارد، یک شهر فضایی در متاورس است که با توجه به شرایط شهرهای متاورسی قرار است در آن بازی و زندگی با هم توامان انجام شود در حال حاضر به شدت افت داشته است.
 6. victoria vr
  این ارز نیز در دوران صعود بازار به شدت رشد داشت و در حال حاضر نیز به شدت افت داشته است، این پروژه همکارانی چون intel، nvidia، unreal engine دارد گرافیک فوق العاده ای را در تریلر ها به نمایش گذاشته است اما نکته اینجاست که این پروژه هنوز خیلی با  vr و البته راه افتاد شهر فاصله دارد اما جز گزینه های خوب برای بلند مدت است.

این مقاله مرتبا این لیست را به روز رسانی می کند، در این حوزه ما ارز شیبا را نیز داریم که بازار خاطرات بسیار جذابی با آن دارد در چند وقت گذشته این ارز نیز از پروژه متاورس خود پرده برداری کرد.
در ابتدا به سرعت زمین های این پروژه به فروش رفت اما ر حال حاضر با توجه به رکود بازار و افت سنگین رمز ارز ها زمین های این پروژه دیگر فروش نرفته است، البته گفتنی است زمین های مرغوب این پروژه به سرعت به فروش رسید و زمین ها باقی مانده خیلی مرغوبیت ندارند.

کسب درآمد از متاورس

درست خواندید، می شود از متاورس پول درآورد آن هم بسیار زیاد نه کم، بذارید برایتان واضح کنم چند روش متفاوت برای کسب درآمد از فراجهان وجود دارد:

 1. play to earn
  شما می توانید در بازی های فراجهان حرفه ای شرکت کنید و با یک سرمایه گذاری معقول به کسب دلاری مشغول شوید، این کار نیز تخصصی است و باید آن را یاد بگیرید در دوره جامع متاورس مفصلا در مورد این حوزه صحبت کردیم و راه اندازی کار در یکی از شهرهای متاورسی را برای شماباز کردیم.
 2. طراحی و ساخت nft های شهری
  برای این کار نیاز مند داشتن تخصص در طراحی گرافیک برای ساخت وسایل، ساختمانها و… به صورت مجازی در فراجهان خواهید بود.
 3. برنامه نویسی بلاک چین جهت توسعه فراجهان
  این کار هم در حال حاضر بسیار پردرآمد است،زیرا این حوزه بسیار نوین و جدید است.
 4. فروش ابزار و تجهیزات متاورسی
  منظورمان فروش عینک و دسته های vr است، البته این حوزه هر روز در حال گسترش اشت پس اگر قصد ورود به کار جدید و خاص دارید این حوزه مد نظرتان باشد.
 5. خرید و فروش زمین و ساختمان در فراجهان
  این شغل نیز مانند شغل املاک بسیار پول ساز ست، اما باید به آن کاملا مسلط شوید که پیشنهاد ما ابتدا دیدن دوره رایگان متاورس برای شماست، زیرا باید به صورت کامل شهرها و موقیعت های مناسب خرید و فروش زمین را بشناسید.
 6. خرید و فروش nft های مناسب فراجهان
  این شغل نیز به شدت در حال گسترش است، اما باید به شما بگویم این شغل پر ریسک است زیرا شناخت روند افزایش قیمت nft ها در بازار کاری بسیار دشوار و پیچیده است.
دوره متاورس
دوره متاورس
دوره تخصصی خرید زمین و کسب درآمد در متاورس

کلام آخر

شاید برای شما هنوز هم گنگ باشد که واقعا این فراجهان یک توهم است یا یک راه جدید در تکنولوژی، برای درک که موضوع بهتر است سیر تکاملی تلفن همراه از گوشی ها گذشته تا رسیدن به گوشی همراه هوشمند را مرور کنید.
اگر خاطرتان باشد اوج تکنولوژی زمان تماس های تلفنی با موبایل بود، که البته موبایل را همه نداشتند، بعد ها موبایل فراگیر شد اما همچنان تکنولوژی به صورت انتقال اطلاعات توسط بلوتوث باقی مانده بود تا اینکه انقلاب اپل گوشی های همراه هوشمند را وارد بازار کرد با رقابت سامسونگ به شدت رشد کردند و نوکیا از میدان بیرون رفت.
در واقع سبک ارتباط ما تغییر پیدا کرد، در حال حاضر که مشغول مطالعه این مقاله هستید، برای من و شما یک پدیده عادی داشتن ارتباط تصویری توسط موبایل است اما در گذشته این نبود حالا تصور کنید در آینده نیز می توانیم به جای دیدن تصویر هم در کنار هم باشیم اما مجازی با هم باشیم در صورتی که به صورت فیزیکی در مناطق دیگری و متفاوت از هم هستیم متاورس آینده اینترنت است.

توصیه نهایی در مورد متاورس

به شخصه سرمایه گذاری نسبتا مناسبی در این حوزه داشتم، دارم و خواهم داشت در کنار ان به دوستان بسیار زیادی در مورد راه اندازی کسب وکار یا خرید زمین در متاورس مشاوره داده ام.
به شما توصیه دارم حتی با مبالغ بسیار کم اما با کمک گرفتن از یک متخصص یا دیدن اموزش یک قطعه زمین در یک شهر معتبر و خوب بخرید و به دید نگهداری چند ساله آن را حفظ کنید ریسک معقولی است اگر به نتیجه نرسد چیز زیادی از دست نمی دهید ولی اگر به نتیجه برسد حال روز فردی را دارید که بیتکوین 100 دلاری دارد.
با توجه به استقبال برندها احتمال به نتیجه رسیدن این پروژه ها به شدت بالاتر از احتمال شکست آنهاست، ورود فیسبوک و بزرگان صنایع مختلف به این حوزه را کاملا جدی بگیرید.
توصیه من خرید زمین در کنار راه اندازی کسب و کار در این حوزه است.

پیش گام باشید از موج اینترنت و بیت کوین عقب مانده اید، این موج فوق العاده را از دست ندهید بدانید به زودی باید در اینترنت زندگی کنید نه جستجو، اگر پیشگام باشید به راحتی در آن نفر اول می شوید.

سوالات متداول

 • ارزهای متاورس چیست؟

به طور کلی به تمامی ارزهای دیجیتال که قابلیت خرید و فروش در دنیای متاورس را به کاربران میدهد ارزهای متاورس گفته می شود.

در خاطر داشته باشید که در این دنیای مجازی شما هیچ مرز و محدودیتی نخواهید داشت و شما می توانید بدون هیچ محدودیتی با تمام دنیا در ارتباط باشید. اگر این اتفاق رخ بدهد. عملا دنیای امروز ما با تغییرات عمده ای رو به رو خواهد شد.

 • متاورس چیست؟

متاورس دنیای جدید و مجازی است که به نوعی بر اساس بلاک چین و بیت کوین شکل گرفته است. در این دنیا می توان بدون هیچ تمرکز و ناظری و خارج از هر محدوده ای زندگی کرد و از آن لذت برد. به نظر می رسد که آینده دنیا در اختیار مفاهیمی مانند متاورس باشد. حتی اگر متاورس روزی شکست بخورد، همچنان این ایده و نظر وجود دارد و روزی به وقوع خواهد پیوست.

16 دیدگاه برای “متاورس چیست؟ دوره رایگان متاورس آپدیت 2023

 1. محبوب ادیبی گفته:

  از محتواهای کامل و کاربردی شما استقبال می‌کنیم. بی‌شک اطلاعات جدید در مورد پروژه متاورس به ما کمک می‌کند تا در این راه پیشرفت کنیم.

 2. یلدا بهرامیان گفته:

  به عنوان یک پژوهشگر، همواره با شوق و اشتیاق به سوی توسعه و پیشرفت وطن خود قدم می‌گذارم. آیا این دیدگاه، شما را به سوی ادامه ایجاد “متاورس” یا به عبارتی دیگر “متاورس ” سوق داده است؟ آیا احساس می‌کنید که از طریق این راه‌برد می‌توانید به توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه‌تان کمک کنید؟ این دیدگاه، به عنوان یک رویکرد الهام‌بخش و پرشور، شما را به سمت تحقق اهداف توسعه‌ای جامعه‌تان با بهره‌گیری از دانش، تخصص و توانمندی‌های داخلی، هدایت می‌کند. این دیدگاه، بدون شک نقش اساسی در تقویت توانمندی‌ها و تجربیات داخلی برای دستیابی به توسعه پایدار دارد. همچنین، بهبود اقتصادی و فرهنگی جامعه نیز از اهداف مهم این دیدگاه است.

  در دنیایی پر از چالش‌ها و فرصت‌های نوآوری، شما به عنوان یک موجر در مسیر توسعه، دیدگاه “متاورس ” را به عنوان یک مسیر اصولی برای رسیدن به آینده اجتماعی و اقتصادی خود انتخاب کرده‌اید. در این محیط پویا، طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه‌تان را به واقعیت تبدیل می‌کنید و از آخرین دستاوردهای فناوری بهره‌برداری می‌کنید. ایجاد زیرساخت‌های فناوری اطلاعات داخلی، به شما این امکان را می‌دهد که منابع و تخصص‌های ملی را به بهترین نحو مدیریت و بهره‌برداری کنید. در نتیجه، توانمندی‌های شما در توسعه فناوری، اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی نوین تقویت می‌شود. این دیدگاه، به بهبود زیرساخت‌های تولید داخلی و ارتقاء کیفیت زندگی جامعه توجه دارد.

  تجربیات جهانی نشان می‌دهد که پیاده‌سازی رویکرد “متاورس”، تاثیرات قابل توجهی در توسعه اقتصادی و اجتماعی جوامع دارد. ایجاد زیرساخت‌های داخلی جهت بهره‌برداری از منابع و تجربیات ملی، به تقویت اقتصاد ملی و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید کمک می‌کند. همچنین، در دوران دیجیتال، این رویکرد می‌تواند به بهبود آموزش آنلاین و ترویج کارآفرینی نیز کمک کند.

  به طور خلاصه، دیدگاه “متاورس ” به شما اجازه می‌دهد تا با بهره‌گیری از منابع داخلی و توانمندی‌های موجود، به توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورتان دست بیاورید. این دیدگاه، با توجه به توانمندی‌های داخلی، بهبود کیفیت زندگی مردم و ایجاد فرصت‌های شغلی نوین را به اهمیت بالایی می‌رساند. به عنوان یک پژوهشگر، می‌توانید با اعتماد به توانایی‌های ملی، گام‌های مؤثری در راستای تحقق اهداف توسعه‌ای جامع

 3. شهرام خلیلی گفته:

  با ورود به دهه‌ی جدید، “متاورس ” به عنوان یک درگاه سحرآمیز به دنیای مجازی نمایشی جدیدی را به ما عرضه می‌کند. این درگاه، با تلفیق هوشمند دو بعدی و عمق دو بعدی، شما را به دنیایی از تجربیات جذاب و نوآوری‌های بی‌سابقه می‌برد.

  در “متاورس “، تازه‌ترین نسل از مجازیتان را کشف خواهید کرد. در این دنیای پویا، فروشگاه‌های مجازی سه‌بعدی با محصولات منحصربه‌فرد خود به شما گشایش جدیدی از خرید و فروش می‌دهند، و آموزشگاه‌های موازی سه‌بعدی با روش‌های آموزشی متفاوتتان به شما امکان پیشرفت را می‌دهند.

  در این دنیای متاورسی، شما نه تنها شاهد خودتان هستید، بلکه در این داستان می‌توانید به عنوان نویسنده و کارگردان دخالت کنید. از طریق فروشگاه‌های مجازی سه‌بعدی خلاقانه خود، به دیگران محصولات شگفت‌انگیزی ارائه دهید و با آموزش‌های موازی سه‌بعدی، به دانش خود پرداخته و دیگران را هم برای یادگیری و آشنایی با مهارت‌هایتان الهام بخشید.

  در “متاورس”، تجربه زندگی به تعریفی جدید می‌رسد. این دنیا، بازی‌ها و مسابقات جذاب، امکان ارتباط با هم‌شهروندان جهانی، و پلتفرمی برای ایجاد واقعیت‌های موازی را به شما هدیه می‌دهد. این دهه، زمانی برای خلاقیت، کشف و پیشرفت است و “متاورس ملی” یک میلاد جدید از تجربیات مجازی را به ما هدیه می‌دهد.

 4. اشتراک‌ها: سهام شارپی ( به روز رسانی 05 دی 1401) - shekareravand

 5. hamidreza.98 گفته:

  استاد صادقی عزیز، من برای خرید زمین از شما مشاوره گرفتم عالی بود، الان هم این مطلب رو خوندم کیف کردم آنقدر جامع توضیح دادید.
  یک سوال داشتم به نظرتون زمان خوبی برای خرید کسب و کار در مگا هست؟ میخوام وقت مشاوره بگیرم

  • شهراد صادقی گفته:

   سلام
   سپاس از انرژی خوبتون، بله با توجه به قیمت های عالی ارزها الان عالی هست برای خرید یک کسب وکار در مگا

  • شهراد صادقی گفته:

   سلام
   بزرگوار این سوال نیازمند یکساعت توضیح مفصل در مورد شهرهای متاورسی با جزئیات و بررسی است، اما در این حد خدمتتون بگم معیارهای دنیای واقعی در متاورس هم برقراره اما برای توضیح کامل تر باید بنا به پروژه موضوع رو بسنجید، در کنار این پیشنهاد میدم دوره متاورس رو تهیه کنید که میتونه به شدت توی این موضوع کمکتون کنه

  • شهراد صادقی گفته:

   سلام
   بزرگوار شیبا متاورس خوبه اما دقت کنید هنوز راه نیافتاده با سرمایه کم میشه داخل این پروژه ریسک کرد، هرچند باید بدونید دقیقا کجای پروژه زمین بخرید که این موضوع در دوره متاورس خدمت دوستان گفته شده

 6. سامان بخارایی گفته:

  سلام
  استاد برای خرید زمین متاورسی کدوم پروژه رو پیشنهاد می دید؟؟
  مقاله متاورس چیست بی نظیر بود و کامل لذت بردم

  • شهراد صادقی گفته:

   درود بر شما قطعا یک فرصت عالی است
   می تونید از مشاوره خصوصی خرید زمین در متاورس و یا دوره جامع متاورس استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره خصوصی

خرید زمین متاورسی و ان اف تی
زیر قیمت
درخواست مشاوره 
دوره
close-link
این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس
Scan the code