ساتوشی چیست؟ هر بیت کوین چند ساتوشی است؟

ساتوشی چیست
0.00000001Bitcoin=       1satoshi
0.0000001Bitcoin=       10satoshi
0.000001Bitcoin(uBTC)=       100satoshi
0.00001Bitcoin=       1,000satoshi
0.0001Bitcoin=       10,000satoshi
0.001Bitcoin(mBTC)=       100,000satoshi
0.01Bitcoin(cBTC)=       1,000,000satoshi
0.1Bitcoin=       10,000,000satoshi
1Bitcoin=       100,000,000satoshi

اگر با ارز دییجیتال بیت کوین سر و کار داشته‌اید، حتما کلمه ساتوشی به گوشتان رسیده است. اما اینکه ساتوشی چیست، سوالی است که ما در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیت کوین چه ویژگی هایی دارد؟

بگذارید قبل از اینکه به پاسخ سوال ساتوشی چیست، بپردازیم درباره ویژگی‌های بیت کوین و این که بیت کوین چیست ، توضیحاتی ارائه دهیم. در واقع بیت کوین یکی از انواع ارزهای دیجیتال است که توانسته در رقابت با دیگر ارزهای دیجیتال، موفق شود و در میان معامله‌گران ارزهای دیجیتالی از محبوبیت زیادی برخوردار است. اما این محبوبیت دلایلی دارد و یکی از دلایل آن، ویژگی‌های بیت کوین است که در ادامه برخی از مهم‌ترین آن‌ها را بررسی خواهیم نمود.در مطلب مذکور می توانیم مشاهده نماییم” کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد “.

 • راه‌اندازی آسان بیت کوین

یکی از ویژگی‌های بیت کوین این است که راه‌اندازی آن به سادگی صورت می‌گیرد. تنها کافیست که یک کیف پول بیت کوینی برای خود ایجاد نمایید که با مطالعه مقاله ” آموزش ساخت کیف پول بیت کوین ” می توانید به راحتی آن را بسازید. و از آن پس از طریق آن نسبت به خرید و فروش بیت کوین اقدام نمایید، همچنین می توانید نسبت به استخراج بیت کوین رایگان نیز اقدام فرمایید.

هر بیت کوین چند واحد است

 • رعایت حریم خصوصی

یکی دیگر از ویژگی‌های بیت کوین که آن را به مزیت بزرگی تبدیل کرده، حفظ حریم خصوصی در آن است. کاربران این شبکه قادر خواهند بود تا چندین حساب کاربری بدون نام و نشانی از خود داشته باشند. لازم به ذکر است که رعایت حریم خصوصی از طریق آن، به معنای عدم شفافیت عملکرد آن نیست. در مطلب “چگونه در بیت کوین ثبت نام کنیم ” میتوانید با نحوه ثبت نام در سایت بیت کوین آشنا شوید.

 • شفافیت عملکرد بیت کوین

شفافیت عملکرد، نکته بسیار حائز اهمیت و از دلایل محبوبیت این ارز دیجیتال در میان کاربران آن می‌باشد. منظور از شفافیت عملکرد بیت کوین این است که تمامی تراکنشاتی که در بستر این شبکه انجام می‌گیرد به طور کامل و به همراه جزئیات در بلاک چین، ذخیره‌سازی می‌گردد.

جالب است بدانید که اگر کاربری از یک آدرس عمومی بیت کوین استفاده کند، دیگر افراد قادر خواهند بود که میزان بیت کوین موجود در آن آدرس را بدون اینکه بدانند به چه کسی تعلق دارد، اعلام کنند.

 • سرعت بالا

از دیگر ویژگی‌های ارز دیجیتال بیت کوین که از دلایل محبوبیت آن در میان کاربران به شمار می‌رود، سرعت بالای آن است. منظور از سرعت بالای بیت کوین، سرعت بالای تراکنشات از طریق آن است. به این معنا که هر زمان که تراکنش مورد نظر شما توسط شبکه، تائید شود، ارسال پول در عرض تنها چند دقیقه به هر کجای دنیا، میسر می‌شود.

 • عدم کنترل توسط سازمان و یا ارگان خاص

از دیگر دلایل محبوبیت ارزهای دیجیتال و به طور خاص بیت کوین می‌توان به عدم کنترل آن توسط ارگان دیگری اشاره نمود. این مورد از این جهت مزیت به شمار می‌رود که هیچ سازمانی، کنترل پول افراد را در دست ندارد و خود معامله‌گران، بر تمام دارایی خود در این شبکه به طور کامل، کنترل دارند. این ویژگی یکی از تفاوت‌های آن با پول‌های رایج اعم از دلار، یورو و … نیز است، زیرا پول‌های رایج، تحت کنترل بانک‌ها هستند.

هر بیت کوین چند ساتوشی است

ساتوشی چیست؟

همانطور که به آن اشاره نمودیم، بیت کوین یکی از شناخته‌شده‌ترین ارزهای دیجیتال در سطح دنیاست و یک واحد شمارش کوچکی دارد که به آن ساتوشی می‌گویند. ساتوشی از نام مخترع بیت کوین، گرفته شده است. اگر بخواهیم بیشتر درباره اینکه ساتوشی چیست، توضیح دهیم باید بگوییم که به کوچکترین واحد ارز دیجیتال بیت کوین، ساتوشی گفته می‌شود بنابراین همانطور که میتوانیم بیت کوین رایگان به دست آوریم ساتوشی رایگان نیز می توانید بدست آورید.

اکثر افراد هنگامی که پاسخ سوال ساتوشی چیست را دریافت می‌کنند، سوالات دیگری از قبیل قیمت هر ساتوشی چند بیت کوین است، قیمت هر ساتوشی چند تومان است، هر بیت کوین چند ساتوشی است، هر 1000 ساتوشی چند تومان است، هر بیت کوین چند واحد است، هر بیت کوین متشکل از چند ساتوشی است و … نیز ذهنشان را درگیر می‌کند. به همین دلیل ما در ادامه مطلب، قصد داریم به تمامی این سوالات به طور جامع، پاسخ دهیم.

هر بیت کوین چند واحد است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هر 1 بیت کوین، امکان تقسیم به 100 میلیون واحد را دارد. به عبارت دیگر هر بیت کوین، 100 میلیون واحد است. نکته قابل توجه در این خصوص این است که هر یک از این واحدها، 1 ساتوشی هستند. بنابراین تا اینجا پاسخ سوال هر بیت کوین چند ساتوشی است و یا اینکه هر بیت کوین متشکل از چند ساتوشی است را نیز ارائه دادیم؛ از آنجایی که هر یک واحد بیت کوین، 1 ساتوشی است و هر بیت کوین، 100 میلیون واحد است، بنابراین هر بیت کوین، 100 میلیون ساتوشی می‌باشد و هم‌چنین هر بیت کوین متشکل از 100 میلیون ساتوشی است.

قیمت هر ساتوشی چند بیت کوین است؟

همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره نمودیم، هر 1 بیت کوین، 100 میلیون ساتوشی بوده و بنابراین هر یک ساتوشی، 0.00000001 بیت کوین می‌باشد.بنابراین با بدست آوردن یک بیت کوین رایگان قادر خواهید بود 100 میلیون ساتوشی رایگان بدست آورید.

هر بیت کوین متشکل از چند ساتوشی است

قیمت هر ساتوشی چند تومان است؟

سوال دیگری که ممکن است پس از دریافت پاسخ به سوال ساتوشی چیست، ذهنتان را درگیر کرده باشد، قیمت هر ساتوشی به تومان است. و یا همچنین قیمت باقی ارزهای دیجیتال چگونه تبدیل می شوند که در مقاله “ مبدل ارز دیجیتال ” می توانید با سایت های مرتبط آشنا شوید .

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ابتدا لازم است قیمت لحظه‌ای بیت کوین را از طریق سایت‌های معتبری که وجود دارد( در مقاله “سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین” می توانید با سایت های معتبر مربوطه آشنا شوید)، بدست آورد و سپس برای تبدیل ساتوشی به تومان، اقدام نمود. بدین منظور باید پس از بدست آوردن قیمت لحظه‌ای بیت کوین، قیمت روز دلار را نیز از طریق سایت‌های معتبر و مربوطه، بدست آورید. پس از آن باید میزان بیت کوینی را که در دست دارید در قیمت لحظه‌ای بیت کوین ضرب نمایید. بدین صورت شما می‌توانید از میزان دارایی خود به صورت دلاری، اطلاع یابید.همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ”  حداقل برداشت بیت کوین ” مراجعه نمایید . پس از آن می‌توانید دارایی خود را به تومان تبدیل نمایید. برا روشن شدن این موضوع به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید 0.005 بیت کوین دارید و قصد دارید آن را به تومان تبدیل نمایید. همانطور که به آن اشاره نمودیم مرحله نخست برای تبدیل دارایی بیت کوینی شما به تومان، بدست آوردن قیمت لحظه‌ای بیت کوین است. ما با فرض اینکه قیمت هر بیت کوین، 8000 دلار و قیمت لحظه‌ای هر دلار 15 هزار تومان است، مسئله را حل خواهیم نمود.

فرمول تبدیل ساتوشی به ریال نیز به همین صورت است و در آخر تنها کافیست، تومان را به ریال تبدیل نمایید. همچنین در مطالب ” پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2022 ” می توانید مسیر رشد آن را مطالعه نمایید .

نماد ساتوشی چیست؟

پس از اینکه پاسخ ساتوشی چیست و دیگر سوالات مربوط به آن را دریافت نمودید، خوب است که درباره نماد ساتوشی نیز اطلاعاتی کسب کنید.

لازم به ذکر است که هنوز نماد رسمی برای ساتوشی در نظر گرفته نشده است، اما اکثر افراد آن را با نماد s و یا sat نمایش می‌دهند. جالب است بدانید که بسیاری از افراد معتقدند بیت کوین و ساتوشی یکی هستند و تنها تفاوت‌شان با یکدیگر این است که ساتوشی از بیت کوین، کوچکتر است. همانطور که به آن اشاره نمودیم، برای تبدیل ساتوشی به بیت کوین از آنجایی که واحد کوچکتری است باید مقدار آن را بر 100 میلیون، تقسیم نماییم. اما برای تبدیل واحد بزرگتر به واحد کوچکتر، یعنی تبدیل بیت کوین به ساتوشی، باید مبلغ ان را در 100 میلیون، ضرب کنیم.

فرمول تبدیل ساتوشی به ریال

دلایل ایجاد ساتوشی چیست؟

برخی از افراد به دنبال دلایل ایجاد ساتوشی هستند. شاید شما هم جزو آن دسته از افراد باشید، همانطور که پیش‌تر گفتیم، ساتوشی و بیت کوین یکی هستند، پس دلیل ایجاد ساتوشی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که از آنجایی که ارزش هر بیت کوین به نسبت دلار خیلی بیشتر است، باعث شده تا کار با آن کمی دشوار شود. افراد به این فکر افتادند که اگر واحد کوچکتری از بیت کوین وجود داشته باشد می‌توان خیلی راحت‌تر با آن کار کرد. همین امر سبب شد تا از واحدهای دیگری که مرتبط با بیت کوین هستند، استفاده شود. این واحدها عبارت است از:

یک بیت‌کوین = 1000 BTC میلی ‌بیت‌ کوین

یک بیت‌کوین = 10,000,000 BTC میکرو بیت ‌کوین

یک بیت‌کوین = 100,000,000 ساتوشی (100 میلیون ساتوشی)

یک میلی‌ بیت‌کوین = 100,000 ساتوشی (100 هزار ساتوشی)

یک میکرو بیت‌کوین = 100 ساتوشی

تبدیل واحدهای مختلف بیت کوین به یکدیگر درست مانند دیگر واحدهای اندازه‌گیری است به این صورت که برای تبدیل واحد کوچکتر به بزرگتر، باید مبلغ آن را تقسیم کنید، اما برای تبدیل واحد بزرگتر به کوچکتر، باید مبلغ آن را ضرب کنید.

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم به طور جامع به سوال ساتوشی چیست و هم‌چنین دیگر سوالات مرتبط با آن پاسخ دهیم. اکنون شما می‌توانید با استفاده از اطلاعاتی که کسب نمودید، دارایی‌های بیت کوینی خود را به تومان و یا ریال تبدیل نمایید. شما هم‌چنین می‌توانید در پایان این مقاله سوالات و یا نظرات خود در این زمینه را با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

8 دیدگاه برای “ساتوشی چیست؟ هر بیت کوین چند ساتوشی است؟

 1. غفور رحمانی گفته:

  باتشکر از شما که به صورت کامل توضیح داده اید هر بیت کوین چند ساتوشی است و دقیقا میزان تبدیل آن را به دلار و تومان نیز توضیح داده اید مطلب مفید و آموزنده ای بود.

 2. سعید ریحانی نیا گفته:

  آیا تنها تبدیل قیمت هر ساتوشی به بیت کوین وجود دارد و یا به باقی ارزهای رایج نیز قابل تغییر است ؟

  • arash_admin_seo گفته:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز
   همانطور که در مقاله نیز به آن اشاره شد تبدیل قیمت هر ساتوشی به دلار و حتی تومان بسته به قیمت روز دلار و با استفاده از یکسری از سایت ها قابل تبدیل و بررسی می باشد.

  • arash_admin_seo گفته:

   زمانی که شما یک بیت کوین رایگان بدست می آورید بدان معناست که 100 میلیون ساتوشی بدست آورده اید بنابراین مراحل بیت کوین و ساتوشی رایگان یکسان است .

 3. احمد مفیدیان گفته:

  سوال شخصی و همیشگی من این بود که دلایل تولید ساتوشی چیست وقتی بیت کوین واحد با ارزش تری هست و در این مقاله متوجه شدم به دلیل ارزش بالای بیت کوین لازم است واحد کمتری مانند ساتوشی وجود داشته باشد که راحت تر امکان خرید و فروش آن وجود داشته باشد .
  باتشکر از مطلب خوبتون.

 4. iman sabahi گفته:

  بنده فکر میکردم ساتوشی نیز ارزدیجیتال مستقل است باتشکر از مقاله مفیدتون در این مقاله متوجه شدم هر بیت کوین متشکل از چند ساتوشی است و در واقع چندین ساتوشی یک بیت کوین رو تشکیل میده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *