ساتوشی چیست؟ هر بیت کوین چند ساتوشی است؟

ساتوشی چیست
0.00000001Bitcoin=        1satoshi
0.0000001Bitcoin=        10satoshi
0.000001Bitcoin(uBTC)=        100satoshi
0.00001Bitcoin=        1,000satoshi
0.0001Bitcoin=        10,000satoshi
0.001Bitcoin(mBTC)=        100,000satoshi
0.01Bitcoin(cBTC)=        1,000,000satoshi
0.1Bitcoin=        10,000,000satoshi
1Bitcoin=        100,000,000satoshi

اگر با ارز دییجیتال بیت کوین سر و کار داشته‌اید، حتما کلمه ساتوشی به گوشتان رسیده است. اما اینکه ارز ساتوشی چیست، چند ساتوشی میشه یک بیت کوین،یک بیت کوین چند واحد است ،قیمت ساتوشی چقدر است،هر ساتوشی چقدر ارزش دارد، سوالاتی است که ما در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیت کوین چه ویژگی هایی دارد؟

بگذارید قبل از اینکه به پاسخ سوال ساتوشی چیست و هر بیت کوین چند ساتوشی می باشد بپردازیم درباره ویژگی‌های بیت کوین و این که بیت کوین چیست ،یک بیت کوین چند واحد است، توضیحاتی ارائه دهیم. در واقع بیت کوین یکی از انواع ارزهای دیجیتال است که توانسته در رقابت با دیگر ارزهای دیجیتال، موفق شود و در میان معامله‌گران ارزهای دیجیتالی از محبوبیت زیادی برخوردار است. اما این محبوبیت دلایلی دارد و یکی از دلایل آن، ویژگی‌های بیت کوین است که در ادامه برخی از مهم‌ترین آن‌ها را بررسی خواهیم نمود.در مطلب مذکور می توانیم مشاهده نماییم” کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد “.

 • راه‌اندازی آسان بیت کوین

یکی از ویژگی‌های بیت کوین این است که راه‌اندازی آن به سادگی صورت می‌گیرد. تنها کافیست که یک کیف پول بیت کوینی برای خود ایجاد نمایید که با مطالعه مقاله ” آموزش ساخت کیف پول بیت کوین ” می توانید به راحتی آن را بسازید. و از آن پس از طریق آن نسبت به خرید و فروش بیت کوین اقدام نمایید، همچنین می توانید نسبت به استخراج بیت کوین رایگان نیز اقدام فرمایید.

هر بیت کوین چند واحد است

 • رعایت حریم خصوصی

یکی دیگر از ویژگی‌های بیت کوین که آن را به مزیت بزرگی تبدیل کرده، حفظ حریم خصوصی در آن است. کاربران این شبکه قادر خواهند بود تا چندین حساب کاربری بدون نام و نشانی از خود داشته باشند. لازم به ذکر است که رعایت حریم خصوصی از طریق آن، به معنای عدم شفافیت عملکرد آن نیست. در مطلب “چگونه در بیت کوین ثبت نام کنیم ” میتوانید با نحوه ثبت نام در سایت بیت کوین آشنا شوید.

 • شفافیت عملکرد بیت کوین

شفافیت عملکرد، نکته بسیار حائز اهمیت و از دلایل محبوبیت این ارز دیجیتال در میان کاربران آن می‌باشد. منظور از شفافیت عملکرد بیت کوین این است که تمامی تراکنشاتی که در بستر این شبکه انجام می‌گیرد به طور کامل و به همراه جزئیات در بلاک چین، ذخیره‌سازی می‌گردد.

جالب است بدانید که اگر کاربری از یک آدرس عمومی بیت کوین استفاده کند، دیگر افراد قادر خواهند بود که میزان بیت کوین موجود در آن آدرس را بدون اینکه بدانند به چه کسی تعلق دارد، اعلام کنند.

 • سرعت بالا

از دیگر ویژگی‌های ارز دیجیتال بیت کوین که از دلایل محبوبیت آن در میان کاربران به شمار می‌رود، سرعت بالای آن است. منظور از سرعت بالای بیت کوین، سرعت بالای تراکنشات از طریق آن است. به این معنا که هر زمان که تراکنش مورد نظر شما توسط شبکه، تائید شود، ارسال پول در عرض تنها چند دقیقه به هر کجای دنیا، میسر می‌شود.

 • عدم کنترل توسط سازمان و یا ارگان خاص

از دیگر دلایل محبوبیت ارزهای دیجیتال و به طور خاص بیت کوین می‌توان به عدم کنترل آن توسط ارگان دیگری اشاره نمود. این مورد از این جهت مزیت به شمار می‌رود که هیچ سازمانی، کنترل پول افراد را در دست ندارد و خود معامله‌گران، بر تمام دارایی خود در این شبکه به طور کامل، کنترل دارند. این ویژگی یکی از تفاوت‌های آن با پول‌های رایج اعم از دلار، یورو و … نیز است، زیرا پول‌های رایج، تحت کنترل بانک‌ها هستند.

هر بیت کوین چند ساتوشی است

ساتوشی چیست؟

در پاسخ به سوال یک بیت کوین چند ساتوشی است؟ و اینکه چند ساتوشی میشه یک بیت کوین ؟ قیمت یک ساتوشی چقدر است؟همانطور که به آن اشاره نمودیم، بیت کوین یکی از شناخته‌شده‌ترین ارزهای دیجیتال در سطح دنیاست و یک واحد شمارش کوچکی دارد که به آن ساتوشی می‌گویند. ساتوشی از نام مخترع بیت کوین، گرفته شده است. اگر بخواهیم بیشتر درباره اینکه ارز ساتوشی چیست و قیمت ساتوشی چقدر است، توضیح دهیم باید بگوییم که به کوچکترین واحد ارز دیجیتال بیت کوین، ساتوشی گفته می‌شود بنابراین همانطور که میتوانیم بیت کوین رایگان به دست آوریم ساتوشی رایگان نیز می توانید بدست آورید.

بهترین کیف پول بیت کوین کدام است؟ معرفی 15 تا از بهترین کیف پول ارز دیجیتال در سال 2022

اکثر افراد هنگامی که پاسخ سوال ارز ساتوشی چیست را دریافت می‌کنند، سوالات دیگری از قبیل قیمت هر ساتوشی چند بیتکوین است، محاسبه قیمت هر ساتوشی به تومان چگونه است، هر بیت کوین چند ساتوشی می باشد، هر 1000 ساتوشی چند تومان است، هر بیت کوین چند واحد است، هر بیت کوین متشکل از چند ساتوشی است و … نیز ذهنشان را درگیر می‌کند. به همین دلیل ما در ادامه مطلب، قصد داریم به تمامی این سوالات به طور جامع، پاسخ دهیم.

هر بیت کوین چند واحد است؟

در پاسخ به سوال هر بیت کوین چند ساتوشی است باید بگوییم که هر 1 بیت کوین، امکان تقسیم به 100 میلیون واحد را دارد. به عبارت دیگر هر بیت کوین، 100 میلیون واحد است. نکته قابل توجه در این خصوص این است که هر یک از این واحدها، 1 ساتوشی هستند. بنابراین تا اینجا پاسخ سوال یک بیت کوین چند ساتوشی می باشد و یا اینکه هر بیت کوین متشکل از چند ساتوشی است را نیز ارائه دادیم؛ از آنجایی که هر یک واحد بیت کوین، 1 ساتوشی است و هر بیت کوین، 100 میلیون واحد است، بنابراین هر بیت کوین، 100 میلیون ساتوشی می‌باشد و هم‌چنین هر بیت کوین متشکل از 100 میلیون ساتوشی است.

قیمت هر ساتوشی چند بیت کوین است؟

در پاسخ به این سوال هر ساتوشی چند بیتکوین است ؟قیمت یک ساتوشی چقدر است؟ و قیمت ساتوشی چقدر است؟همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره نمودیم، هر 1 بیت کوین، 100 میلیون ساتوشی بوده و بنابراین هر یک ساتوشی، 0.00000001 بیت کوین می‌باشد.بنابراین با بدست آوردن یک بیت کوین رایگان قادر خواهید بود 100 میلیون ساتوشی رایگان بدست آورید.

هر بیت کوین متشکل از چند ساتوشی است

محاسبه قیمت هر ساتوشی به تومان

هر ساتوشی چقدر ارزش دارد ؟ سوال دیگری که ممکن است پس از دریافت پاسخ به سوال ارز ساتوشی چیست، ذهنتان را درگیر کرده باشد، محاسبه قیمت هر ساتوشی به تومان چقدر است(قیمت هر ساتوشی چند تومان است). و یا همچنین قیمت باقی ارزهای دیجیتال چگونه تبدیل می شوند که در مقاله “ مبدل ارز دیجیتال ” می توانید با سایت های مرتبط آشنا شوید .

در پاسخ به سوال هر بیتکوین چند ساتوشی است ؟و چند ساتوشی میشه یک بیت کوین باید بگوییم که ابتدا لازم است قیمت لحظه‌ای بیت کوین را از طریق سایت‌های معتبری که وجود دارد( در مقاله “سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین” می توانید با سایت های معتبر مربوطه آشنا شوید)، بدست آورد و سپس برای تبدیل قیمت ساتوشی به تومان و پاسخ به این سوال که قیمت یک ساتوشی چند تومان است، اقدام نمود. بدین منظور باید پس از بدست آوردن قیمت لحظه‌ای بیت کوین، قیمت روز دلار را نیز از طریق سایت‌های معتبر و مربوطه، بدست آورید. پس از آن باید میزان بیت کوینی را که در دست دارید در قیمت لحظه‌ای بیت کوین ضرب نمایید. بدین صورت شما می‌توانید از میزان دارایی خود به صورت دلاری، اطلاع یابید.همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ”  حداقل برداشت بیت کوین ” مراجعه نمایید . پس از آن می‌توانید دارایی خود را به تومان تبدیل نمایید. برای تغییر قیمت هر یک ساتوشی چند تومان است به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید 0.005 بیت کوین دارید و قصد دارید آن را به تومان تبدیل نمایید. همانطور که به آن اشاره نمودیم مرحله نخست برای تبدیل دارایی بیت کوینی شما به تومان، بدست آوردن قیمت لحظه‌ای بیت کوین است. ما با فرض اینکه قیمت هر بیت کوین، 8000 دلار و قیمت لحظه‌ای هر دلار 15 هزار تومان است، مسئله را حل خواهیم نمود.

فرمول تبدیل ساتوشی به ریال نیز به همین صورت است و در آخر تنها کافیست، تومان را به ریال تبدیل نمایید. همچنین در مطالب ” پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2022 ” می توانید مسیر رشد آن را مطالعه نمایید .

نماد ساتوشی چیست؟

پس از اینکه پاسخ ساتوشی چیست و دیگر سوالات مربوط به آن را دریافت نمودید، خوب است که درباره نماد ساتوشی نیز اطلاعاتی کسب کنید.

ثبت نام حساب بیت کوین در سریع ترین زمان به همراه آموزش تصویری

لازم به ذکر است که هنوز نماد رسمی برای ساتوشی در نظر گرفته نشده است، اما اکثر افراد آن را با نماد s و یا sat نمایش می‌دهند. جالب است بدانید که بسیاری از افراد معتقدند بیت کوین و ساتوشی یکی هستند و تنها تفاوت‌شان با یکدیگر این است که ساتوشی از بیت کوین، کوچکتر است. همانطور که به آن اشاره نمودیم، در پاسخ به این سوال که هر بیت کوین چند ساتوشی می باشد برای تبدیل ساتوشی به بیت کوین از آنجایی که واحد کوچکتری است باید مقدار آن را بر 100 میلیون، تقسیم نماییم. اما برای تبدیل واحد بزرگتر به واحد کوچکتر، یعنی تبدیل بیت کوین به ساتوشی، باید مبلغ ان را در 100 میلیون، ضرب کنیم.

فرمول تبدیل ساتوشی به ریال

دلایل ایجاد ساتوشی چیست؟

برخی از افراد به دنبال دلایل ایجاد ساتوشی هستند. شاید شما هم جزو آن دسته از افراد باشید، همانطور که پیش‌تر گفتیم، ساتوشی و بیت کوین یکی هستند، پس دلیل ایجاد ساتوشی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که از آنجایی که ارزش هر بیت کوین به نسبت دلار خیلی بیشتر است، باعث شده تا کار با آن کمی دشوار شود. افراد به این فکر افتادند که اگر واحد کوچکتری از بیت کوین وجود داشته باشد می‌توان خیلی راحت‌تر با آن کار کرد. همین امر سبب شد تا از واحدهای دیگری که مرتبط با بیت کوین هستند، استفاده شود. این واحدها عبارت است از:

یک بیت‌کوین = 1000 BTC میلی ‌بیت‌ کوین

یک بیت‌کوین = 10,000,000 BTC میکرو بیت ‌کوین

یک بیت‌کوین = 100,000,000 ساتوشی (100 میلیون ساتوشی)

یک میلی‌ بیت‌کوین = 100,000 ساتوشی (100 هزار ساتوشی)

یک میکرو بیت‌کوین = 100 ساتوشی

این محاسبات برای پاسخ به سوال هر بیت کوین چند ساتوشی می باشد است ،در پاسخ یک بیت کوین چند واحد است تبدیل واحدهای مختلف بیت کوین به یکدیگر درست مانند دیگر واحدهای اندازه‌گیری است به این صورت که برای تبدیل واحد کوچکتر به بزرگتر، باید مبلغ آن را تقسیم کنید، اما برای تبدیل واحد بزرگتر به کوچکتر، باید مبلغ آن را ضرب کنید.

هر ساتوشی چند دلاره؟

تا اینجا به طور کلی با مفهوم بیت کوین و ساتوشی آشنا شدیم و دانستیم که هر ساتوشی برابر با یکصد میلیونیوم بیت کوین محسوب می شود. بنابراین با توجه به آخرین قیمت بیت کوین که برابر با 60 هزار دلار است، می توان گفت هر ساتوشی برابر با 0.0006 دلار ارزش دارد.

همانطور که مشخص است عملا ما باید ده هزار ساتوشی داشته باشیم تا دارایی ما ارزشی برابر با 6 دلار پیدا کند! بنابراین این سوال به ذهن می رسد وقتی یک ساتوشی قیمت به این اندازه کمی دارد، چرا اصلا این چنین مفهومی در بازار ایجاد شده است.

برای پاسخ به این سوال بهتر است نگاهی به رابطه دلار و سنت بیاندازیم. این رابطه می تواند واقعیت هایی را در مورد مسئله ساتوشی برای ما روشن کند.

به طور کلی سنت یک صدم دلار است ( در بسیاری از کشورها سنت مفهومی برابر با یک صدم ارز ملی آن کشور است ). در واقع سنت واحدی است که باعث می شود ارزش دلار به نوعی حفظ شود.

با نگاه به تاریخ پولی ایران می توان این مفهوم را ساده تر درک کرد. در گذشته زمانی که هر واحد ایران ( یک ریال یا یک تومان ) ارزش خاصی برای خود داشت، واحدی تحت عنوان قران در بازار اقتصاد ایران وجود دارد. قران معادل یک صدم تومان بود. اما امروز یک واحد ارز ایران ( یک ریال ) هیچ ارزش خاصی ندارد. بنابراین نیازی هم نیست واحد هایی کوچکتر از ریال در بازار حضور داشته باشد.

هر ساتوشی چند دلاره
ساتوشی قیمت

قیمت هر ساتوشی بیت کوین و ارزش آن!

بیایید با یک مثال دیگر این مفهوم را ادامه دهیم. شما فکر می کنید چرا با وجود داشتن مفهومی تحت عنوان متر، نیاز به شاخص یک صدمی و یک هزارمی آن ( سانتی متر و میلی تر ) وجود دارد؟ پاسخ روشن است.

زمانی که شما قرار است واحد های کوچکتر از یک متر را محاسبه و اندازه گیری کنید نیاز است شاخص های مناسب آن را نیز در اختیار داشته باشید. حال اگر قرار باشد شما فاصله چند صد متری را محاسبه کنید، آیا سانتی متر یا میلی متر به کارتان می آید؟ خیر!

داستان ارز و واحد های بزرگتر یا کوچک تر از آن نیز دقیقا همین است. در اقتصاد اروپایی و آمریکا یک دلار ارزش خاصی دارد و بسیاری از خدمات یا محصولات با ارزشی کمتر از یک دلار معامله می شود.

لیست 5 سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین برای ایرانیان

بنابراین نیاز است که یک واحد به عنوان شاخص اینگونه موارد معرفی شود. اما در ایران عملا نه تنها با یک ریال یا یک تومان بلکه با هزار برابر واحد پولی ( 100 تومان ) هیچ چیز به شما تعلق نمی گیرد. از این رو عملا نیازی به استفاده از مفاهیمی مانند قران و سنت و … وجود ندارد.

عین همین داستان در مورد ساتوشی وجود دارد. در واقع ساتوشی به خاطر این طراحی شده است که بازار برای معاملات خود به آن نیاز دارد. شاید امروز هر یک ساتوشی قیمت چندان قابل توجهی نداشته باشد، اما هزار یا ده هزار ساتوشی کاملا قابل معامله است. یادتان باشد که هر ساتوشی یکصد میلیونیوم بیت کوین است.

شما تصور کنید که ساتوشی وجود نداشت و بیت کوین با همین قیمت امروزی ( 60 هزار دلاری ) معامله می شد. شما قادر به خرید چند بیت کوین در بازار بودید؟ هیچ! عملا چند نفر از ما قادر است اقدام به خرید چیزی با این ارزش کند و چند خریدار وجود دارد که این مطاع را از ما خریداری کند؟

ساتوشی عملا باعث شده است که امکان خرید و فروش این چنین واحد بزرگی ایجاد شود. پس عملا قیمت هر ساتوشی امروز دلیلی بر بی ارزش بودن آن نیست. بلکه ساتوشی ارزش فراتر از این حرف ها دارد، اما چرا؟

ساتوشی قیمت
قیمت هر ساتوشی امروز

ارزش ساتوشی و رابطه آن با بیت کوین!

تا اینجا دانستیم که هربیت کوین چند واحد است و هر ساتوشی چند دلاره. اما همانطور که در بالا گفتیم عملا قیمت هر ساتوشی امروز به معنی بی ارزش بودن آن نیست. بلکه ارزش ساتوشی فراتر از این گونه مفاهیم است.

در واقع همانطور که گفته شد اگر تصور شود بیت کوین مفهومی مانند ساتوشی را در اختیار ندارد و به عنوان یک ارز واحد و غیر قابل تقسیم باشد، آیا ارزشی برابر با ارزش امروز را پیدا می کرد؟ آیا بیت کوین می توانست امروز گران بها تر از یک کیلو شمش طلای 24 عیار باشد؟! احتمالا خیر!

داستان واقعی کمی فراتر از قیمت هر ساتوشی بیت کوین است. در واقع مسئله در این جا سیستم عرضه و تقاضا و جذب سرمایه گذار به بازار مطرح می شود. بر اساس سیستم عرضه و تقاضا زمانی یک سهم، ارز یا کالا افزایش قیمت پیدا می کند که تقاضا بیشتر از عرضه باشد. اما زمانی تقاضای واقعی زیاد می شود که تعداد سرمایه گذاران یا خریداران نیز بیشتر شود. بنابراین عملا بازار ارزهای دیجیتال یا بهتر بگوییم بازار بیت کوین نیاز به سرمایه گذار داشت تا بتواند به این رشد قیمتی برسد.

اما این مسئله زمانی امکان پذیر است که عملا خریداران توانایی خرید را داشته باشند. خریداران عمده ای که امروز در بازار وجود دارند، نه تنها با 60 هزار دلار بلکه با همان هزار دلار هم نمی توانستند به خوبی در بازار بیت کوین حضور پیدا کنند.

تبدیل بیت کوین به واحد های 1 صد میلیونیوم عملا باعث شده است که هر کسی ( فقیر ترین انسان روی کره خاکی هم ) بتواند در بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین حضور داشته باشد. در واقع این نوع تقسیم بندی یک نوع هوشمندی و آینده نگری اقتصادی بود که در سال 2012 اتفاق افتاد.

هر ساتوشی چند دلاره
قیمت هر ساتوشی امروز

ساتوشی ارزشمند می شود!

با توجه به تمام چیزی که گفتیم به نظر میرسد در آینده ای نه چندان دور احتمالا هر ساتوشی ارزشمند شود. اگر تصور کنیم که هر یک ساتوشی ارزشی برابر با 1 دلار پیدا کند، با توجه به این که می دانیم هر بیت کوین چند واحد است، هر بیت کوین ارزشی برابر با 100 میلیون دلار پیدا می کند!!!

این مسئله ای است که از نظر ریاضی و اقتصادی کاملا محتمل و امکان پذیر است. نظر شما چیست، آیا ساتوشی می تواند بیت کوین را به چنین ارزشی برساند؟

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم به طور جامع به سوال ساتوشی چیست و هم‌چنین دیگر سوالات مرتبط با آن پاسخ دهیم. اکنون شما می‌توانید با استفاده از اطلاعاتی که کسب نمودید، دارایی‌های بیت کوینی خود را به تومان و یا ریال تبدیل نمایید و بتوانید قیمت ساتوشی به تومان را محاسبه نمایید. شما هم‌چنین می‌توانید در پایان این مقاله سوالات و یا نظرات خود در این زمینه را با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

13 دیدگاه برای “ساتوشی چیست؟ هر بیت کوین چند ساتوشی است؟

 1. اشتراک‌ها: بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال جدید کدام است ؟! - shekareravand

 2. اشتراک‌ها: ساخت کیف پول بیت کوین در بلاک چین Blockchain.com در کمتر از 5 دقیقه! - shekareravand

  • شهراد صادقی گفته:

   سلام مقاله رو مجدد مطالعه کنید بر عکس هست بیتکوین کمترین واحد شمارشش ارز ساتوشی هست و این سوال غلط است هر ساتوشي چند بيت كوين و یا یک ساتوشی چند بیت کوین است بلکه سوال درست آن است چند ساتوشی میشه یک بیت کوین ویا هر بیت کوین چند ساتوشی است که در مقاله به طور مفصل توضیح داده شده است.

 3. غفور رحمانی گفته:

  باتشکر از شما که به صورت کامل توضیح داده اید هر بیت کوین چند ساتوشی می باشد و دقیقا میزان تبدیل آن را به دلار و تومان نیز توضیح داده اید مطلب مفید و آموزنده ای بود.

  • arash_admin_seo گفته:

   سلام

   بله این سوال که هر بیتکوین چند ساتوشی می باشد و محاسبه قیمت هر ساتوشی به تومان چقدر است سوال خیلی از مخاطبین بوده که لازم دونستیم در مطلب مرتبط به صورت تکمیلی برای آن توضیحات ارائه کنیم امیدواریم برایتان مفید باشد .

 4. سعید ریحانی نیا گفته:

  آیا تنها تبدیل قیمت هر ساتوشی به بیت کوین وجود دارد و یا به باقی ارزهای رایج نیز قابل تغییر است ؟

  • arash_admin_seo گفته:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز
   در پاسخ به این سوال که قیمت هر ساتوشی چند تومان است و هر یک ساتوشی چند تومان است همانطور که در مقاله نیز به آن اشاره شد تبدیل قیمت هر ساتوشی به دلار و حتی تومان بسته به قیمت روز دلار و با استفاده از یکسری از سایت ها قابل تبدیل و بررسی می باشد.

  • arash_admin_seo گفته:

   زمانی که شما یک بیت کوین رایگان بدست می آورید بدان معناست که 100 میلیون ساتوشی بدست آورده اید بنابراین مراحل بیت کوین و ساتوشی رایگان یکسان است .

 5. احمد مفیدیان گفته:

  سوال شخصی و همیشگی من این بود که دلایل تولید ارز ساتوشی چیست وقتی بیت کوین واحد با ارزش تری هست و در این مقاله متوجه شدم به دلیل ارزش بالای بیت کوین لازم است واحد کمتری مانند ساتوشی وجود داشته باشد که راحت تر امکان خرید و فروش آن وجود داشته باشد .
  باتشکر از مطلب خوبتون.

 6. iman sabahi گفته:

  بنده فکر میکردم ساتوشی نیز ارزدیجیتال مستقل است باتشکر از مقاله مفیدتون در این مقاله متوجه شدم هر بیت کوین متشکل از چند ساتوشی است و در واقع چندین ساتوشی یک بیت کوین رو تشکیل میده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس
Scan the code