9 نرم افزار تحلیل تکنیکال بیت کوین

نرم افزار تحلیل تکنیکال بیت کوین

امروزه با توجه به رونق ارزهای دیجیتالی و محبوبیت آن‌ها در میان معامله‌گران، نرم‌ افزارهای زیادی در زمینه تحلیل تکنیکال انواع مختلف ارزهای دیجیتالی در بازار، عرضه شده است. همانطور که حتما می‌دانید، تعداد و تنوع ارزهای دیجیتالی، زیاد است، اما میزان محبوبیت هر یک از آن‌ها با دیگری متفاوت است.

یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتالی، بیت کوین است که توانسته در رقابت با دیگر ارزهای دیجیتالی، قدرت خود را حفظ کند. همین امر سبب شد تا ما در ادامه مطلب به معرفی 9 نرم افزار تحلیل تکنیکال بیت کوین بپردازیم. با ما همراه باشید.

تحلیل تکنیکال چه مزایایی دارد؟

قبل از اینکه به معرفی بهترین نرم‌ افزارهای تحلیل تکنیال بیت کوین بپردازیم،ابتدا با مفهوم بیت کوین از طریق مقاله ” آشنایی با بیت کوین ” آشنا شده و سپس کمی درباره مزایا و معایب این نوع از تحلیل، توضیحاتی ارائه دهیم.

نرم افزار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال برای انجام معاملات و سرمایه‌گذاری در بازارایی اعم از بورس و ارزهای دیجیتالی، امری ضروری است (در مقاله “ ارزهای دیجیتال معتبر ” می توانید با انواع آن آشنا شوید ) زیرا با استفاده از آن می‌توان به اطلاعات مفیدی دست یافت که در موفقیت در معامله و سرمایه‌گذاری بسیار موثر است. لازم به ذکر است در مقالاتی اعم از “ پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2022 ” نیز میتوان روند رشد بیت کوین را مطالعه فرمایید.

از جمله مزایای تحلیل تکنیکال عبارت است از:

 • با استفاده از نمودار تحلیل تکنیکال می‌توان در دوره‌های زمانی مختلف، تحلیل و معامله انجام داد. به عبارت دیگر از آن می‌توان برای مدت زمان‌های کوتاه اعم از دقیقه‌ای و ساعتی، مدت زمان‌های میان اعم از روزانه و مدت زمان‌های بلند اعم از هفتگی و ماهیانه استفاده نمود. همچنین با استفاده از مقاله ” نمودار رشد قیمت بیت کوین از ابتدا ” می توانید با روند تغییرات این ارز دیجیتال آشنا شوید.
 •  این نوع از تحلیل، انعطاف‌پذیری بالایی دارد؛ در واقع تحلیل تکنیکال، اصولی دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان نسبت به تجزیه و تحلیل نمودار قیمتی دارایی‌های مختلف، اقدام نمود. نکته قابل توجه در این خصوص، استفاده از ابزار و روش متناسب با شریط نمادهای مختلف است.
 • از دیگر مزایای تحلیل تکنیکال می‌توان به طراحی استراتژی معاملاتی دقیق و به صورت خودکار، اشاره نمود. در واقع انجام معاملات به صورت خودکار، اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد که با استفاده از پارامترهای موجود از طریق این نوع از تحلیل می‌توان از آن بهره‌مند شد.
 • استفاده از تحلیل تکنیکال در بازارهای سرمایه این امکان را برای کاربران فراهم آورده‌ است که نقاط ورود و خروج در بازار سرمایه، مشخص باشد. به عبارت دیگر افراد با استفاده از این نوع تحلیل، می‌توانند شرایط خرید و فروش دارایی‌های خود را به طور دقیق، تعیین کرده و براساس آن برای انجام معاملات خود، تصمیمات درستی، اتخاذ نمایند.
 • یکی دیگر از بهترین مزایای استفاده از تحلیل تکنیکال در بازارهای ارز دیجیتالی و هم‌چنین انواع نرم افزار تحلیل بیت کوین این است که افراد قادر خواهند بود تا وضعیت نمودارهای قیمت دارایی‌های خود را تحلیل کرده و متناسب با اطلاعاتی که جمع‌اوری نموده‌اند در زمان مناسبی، بیت کوین و یا دیگر ارزهای دیجیتالی خود را به فروش برسانند. و انتقال بیت کوین به حساب بانکی را انجام دهند.

ابزار تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل تکنیکال چه معایبی دارد؟

تحلیل تکنیکال و استفاده از انواع نرم افزار تحلیل ارز های دیجیتال در کنار مزایایی که دارد، معایبی نیز دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم نمود.

یکی از معایب تحلیل تکنیکال، تعداد زیاد سیگنال‌های معاملاتی است که موجب سردرگمی معامله‌گران می‌شود. همین امر سبب می‌شود تا معامله‌گران نتوانند به خوبی موقعیت معاملاتی بهینه را تشخیص دهند.

از دیگر معایب تحلیل تکنیکال می‌توان به عدم تعیین ارزش ذاتی، عدم امکان استفاده در نمادهای جدید، تفاسیر مختلف، تاثیرگذاری تعصبات شخصی، اشاره نمود.

معرفی انواع نرم افزار تحلیل تکنیکال بیت کوین

حال که با مزایا و معایب تحلیل تکنیکال آشنا شده‌اید، وقت آن است که نرم‌ افزارهای این نوع از تحلیل را نیز بشناسید. بهترین ابزارهای تحلیل تکنیکال بیت کوین عبارت است از:

 • CryptoHopper

CryptoHopper نرم‌ افزاری در زمینه تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین می‌باشد که قابلیت‌های آن موجب شده تا در دسته بهترین نرم‌ افزارها و ابزار تحلیل تکنیکال بیت کوین قرار گیرد. افراد سرمایه‌گذار می‌توانند با استفاده از این برنامه و چندین نمودار تحلیل تکنیکال بیت کوین موجود در آن به اطلاعات مهمی دست یابند.

از جمله امکانات بسیار عالی این ابزار تحلیل تکنیکال بیت کوین می‌توان به این مورد اشاره نمود که با استفاده از آن، امکان طراحی استراتژی و هم‌چنین سفارشی‌ سازی معاملات فراهم شده است که در کاهش ریسک شکست، بسیار موثر است.

بهترین نرم افزار ترید ارز دیجیتال

بهره‌مندی از تمامی این امکانات با استفاده از این نرم‌ افزار به صورت رایگان، میسر می‌باشد، اما افراد مختلف و به ویژه معامله‌گران حرفه‌ای می‌توانند با خرید نسخه پولی آن از امکانات بیشتری نیز بهره ببرند.

با خرید نسخه پولی این ابزار، افراد می‌توانند برای انجام معاملات خود که شامل خرید و فروش بیت کوین است، استراتژی‌های قدرتمندی طراحی نمایند که برای موفقیت در بازار ارزهای دیجیتالی، بسیار حائز اهمیت است. در مقاله ” دوره آموزش ارزهای دیجیتال ” می توانید با انواع ارزها و ویژگی های آن نیز آشنا شوید .

 • HaasOnline

یکی دیگر از صدها نرم‌ افزار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال، HaasOnline می‌باشد که محبوبیت زیادی در میان سرمایه‌گذاران و معامله‌گران ارزهای دیجیتالی دارد. لازم به ذکر است که اطلاعات موجود در این نرم افزار و ابزار تحلیل تکنیکال بیت کوین همگی از میان معتبرترین صرفی‌های جهان، جمع‌آوری شده و به کاربران نمایش داده می‌شود.

از دیگر نکات مثبت این نمودار تکنیکال بیت کوین، این است که داده‌های آن از حدود دو ماه قبل، جمع‌آوری می‌شوند و گزینه بسیار خوبی برای افراد متمایل به تحلیل رفتار قدیمی بازار می‌باشد.

 • Commas3

نرم افزار تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال Commas3 یکی دیگر از نرم‌ افزارهای برتر در این زمینه است. تحلیل تکنیکال از طریق این ابزار به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند قیمت ارز دیجیتالی بیت کوین را با دلار مقایسه نمایند و این امر، دید بازتری به معامله‌گران برای خرید و فروش بیت کوین می‌دهد.

از دیگر امکانات این ابزار تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی می‌توان به برخورداری از ربات جهت خرید و فروش، اشاره نمود. این قابلیت موجب شده تا افراد مختلف حتی زمان‌هایی که مشغول به کار دیگری هستند نیز نسبت به خرید و فروش ارزهای دیجیتال اعم از بیت کوین، اقدام نمایند.لازم ب ذکر است است این خرید و فروش میزانی دارد که در مقاله ” حداقل میزان خرید بیت کوین ” می توان با آن آشنا شوید .

 • Shrimpy

Shrimpy یکی دیگر از بهترین نرم‌ افزارهای تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال است که قابلیت‌های آن توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است. این ابزار پیوسته در حال بروزرسانی است و هر یک از نسخه‌های جدید آن، امکانات بیشتر و بهتری را برای کاربران، فراهم آورده است.

یکی از جدیدترین این امکانات، راه‌اندازی پایانه شخصی جهت تجارت در انواع صرافی‌ها می‌باشد؛ این قابلیت، کاربران این شبکه را قادر ساخته تا به صورت مستقیم از طرییق رابط این ابزار تجارت نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله “ صرافی های معتبر ارز دیجیتال ” مراجعه نمایید.

از عمده دلایل محبوبیت این ابزار می‌توان به رابط کاربری آسان آن اشاره نمود.

لازم به ذکر است که استفاده از امکانات اولیه این ابزار به صورت رایگان، امکان‌پذیر است، اما اگر بخواهید از امکانات پیشرفته آن بهره ببرید، باید از نسخه‌ای پولی آن استفاده کنید؛ بدین صورت که مبلغی را به صورت ماهیانه پرداخت نمایید تا به شما اجازه استفاده از امکانات پیشرفه ابزار Shrimpy داده شود.

نمودار عقربه ای بیت کوین

 • Coinigy

Coinigy نیز یک نرم افزار تحلیل ارز های دیجیتال است که تواسته در میان کاربران خود، محبوبیت زیادی کسب و در نتیجه آن در لیست برترین ابزارهای تحلیل تکنیکال قرار گیرد. از جمله دلایل محبوبیت این ابزار در میان کاربران، می‌توان به رابط کاربری آن اشاره نمود که بسیار قدرتمند است و کاربران را قادر ساخته تا به راحتی با آن کار کنند.

استفاده از این ابزار نیز مانند اکثر ابزارهای دیگر به منظور بهره‌مندی از امکانات اولیه، رایگان است، اما اگر کاربران بخواهند از امکانات پیشرفته‌تر آن استفاده کنند باید نسخه‌های پولی آن را خریداری نمایند و به صورت ماهیانه، نسبت به پرداخت مبلغ تعیین شده اقدام کرده تا بتوانند به اطلاعات تحلیلی بیشتری از طریق آن‌ها دست یابند.

 • Zignaly

یکی دیگر از ابزارهایی که ابتدا با یک سری امکانات ساده در بازار عرضه گردید و هر بار امکانات پیشرفته‌تری به آن اضافه شد، Zignaly است.

نسخه اولیه این نرم افزار تحلیل بیت کوین ، تنها قابلیت استفاده جهت تحلیل تکنیکال برخی از ارزهای دیجیتالی را داشت، اما امروزه، امکانات پیشرفته‌تری به آن اضافه گردیده است که افراد می‌توانند از هر یک از امکانات موجود در آن به صورت رایگان، استفاده کرده و اطلاعات مفیدی بدست آورند تا در انجام معاملات خود موفق باشند.

همانطور که به آن اشاره نمودیم، تمامی امکانات موجود در این ابزار، به صورت رایگان در اختیار کاربران آن قرار می‌گیرد و دیگر نیازی نیست برای بهره‌مندی از امکانات پیشرفته آن به صورت ماهیانه، مبلغی را پرداخت نمایید.

 • Kryll

اگر بخواهیم یکی از بهترین نرم‌ افزارهای تحلیل تکنیکال بیت کوین را نام ببریم که کاربران از آن به عنوان یک نرم‌ افزار ترید ارز دیجیتال نیز استفاده می‌کنند، می‌توان به Kryll اشاره نمود. در واقع تریدرها و معامله‌گران با استفاده از این ابزار می‌توانند استراتژی خرید و فروش ارزهای دیجیتالی را طراحی کرده و متناسب با استراتژی خود در این زمینه پیش‌روی کنند تا ریسک کمتری آن‌ها را تهدید نماید.

البته لازم به ذکر است که استفاده از این امکان Kryll، رایگان نبوده و کاربران باید مبلغی پول به صورت ماهیانه پرداخت کرده تا از طریق آن، مجاز به طراحی استراتژی خرید و فروش برخی از ارزهای دیجیتالی شوند.

رابط کاربری خوب این ابزار از جمله نکات مثبت آن به شمار می‌رود و همین امر موجب شده تا طرفداران زیادی پیدا کند.

 • Coinrule

Coinrule نیز علاوه بر این که یک نرم افزار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال است به عنوان بهترین نرم‌ افزار ترید ارز دیجیتال شناخته می‌شود. با استفاده از این ابزار می‌توانید اطلاعاتی اعم از داده‌های تحلیلی، جمع‌آوری نموده و با استفاده از این داده‌ها، استراتژی خرید و فروش برای خود طراحی کرده و در نهایت براساس استراتژی خود نسبت به خرید و روش ارز دیجیتالی بیت کوین، اقدام نمایید.

نرم افزار ترید ارز دیجیتال

 • Trade Santa

ابزار Trade Santa نیز مجهز به یک بات است که در زمینه خرید و فروش، فعالیت دارد. به این صورت که تحلیل‌های تکنیکال صورت گرفته را مطالعه نموده تا از طریق آن بتوانند نسبت به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی، تصمیم‌گیری نمایند.

در واقع کاربران این ابزار می‌توانند با استفاده از اطلاعات موجود در آن، استراتژی خرید و فروش ارزهای دیجیتالی مختلفی که توسط آن پشتیبانی می‌شود را تدوین نموده و براساس آن، اقدام به انجام معاملات مختلف کنند.

استفاده از برخی از امکانات این نرم‌ افزار به صورت رایگان و برخی دیگر با پرداخت هزینه‌، امکان‌پذیر است. به عبارت دیگر، نرم‌ افزار Trade Santa پکیج‌های مختلفی را به کاربران خود معرفی می‌کند که قیمت هر یک از آن‌ها با دیگری متفاوت است، به این صورت که برخی از پکیج‌ها، رایگان و برخی دیگر پولی هستند.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم ابتدا درباره مزایا و معایب تحلیل تکنیکال، توضیحاتی داده و سپس 9 نرم افزار تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال را به همراه ویژگی‌های هر یک معرفی کنیم. اکنون شما با کسب دانش و تسلط نسبی در زمینه تحلیل تکنیکال، قادر خواهید بود از هر یک از ابزارها جهت جمع‌آوری اطلاعات مفید، استفاده نمایید. اگر به حوضه ارزهای دیجیتال علاقمند هستید و همانند این مقاله علاقمند هستید در این زمینه اطلاعات بیشتر کسب نمایید پیشنهاد میکنیم با صرافی های که در ایران دارای اعتبار خوبی هستند نیز آشنا شوید در همین راستا مطالعه مقاله ” بهترین صرافی های ارز دیجیتال در ایران ” را پیشنهاد میکنیم .

شما هم‌چنین می‌توانید در پایان این مقاله، سوالات و یا نظرات خود در این زمینه را با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول :

نام چند نرم افزار تحلیل ارز های دیجیتال را قید نمایید ؟

حال که با مزایا و معایب تحلیل تکنیکال آشنا شده‌اید، وقت آن است که نرم‌ افزارهای این نوع از تحلیل را نیز بشناسید. بهترین ابزارهای تحلیل تکنیکال بیت کوین عبارت است از:

Coinigy ,CryptoHopper , HaasOnline , Commas3 , Shrimpy , Zignaly , Kryll , Coinrule و Trade Santa

 

9 دیدگاه برای “9 نرم افزار تحلیل تکنیکال بیت کوین

  • arash_admin_seo گفته:

   بله با نرم افزار تحلیل بیت کوین می توانید باقی ارزهای دیجیتال را نیز تحلیل و بررسی نموده و نسبت به ترید آن اقدام نمایید.

 1. کریم فضلی گفته:

  مهمترین مزیت آموزش کار با نرم افزار تحلیل ارز های دیجیتال نقاط ورود و خروج در بازار سرمایه را مشخص میکند و می توانیم بهترین زمان برای خرید و فروش را بررسی و نسبت به آن اقدام کرد.

 2. hasan jamali گفته:

  میشه یک نرم افزار تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال رو معرفی کنید که باهاش استراتژی ترید رو نوشت و این استراتژی با کمترین خطا و بیشترین بازده باشه ؟

  • arash_admin_seo گفته:

   باسلام
   در این حوزه ما نرم افزار Kryll رو معرفی میکنیم ،در واقع تریدرها و معامله‌گران با استفاده از این ابزار می‌توانند استراتژی خرید و فروش ارزهای دیجیتالی را طراحی کرده و متناسب با استراتژی خود در این زمینه پیش‌روی کنند تا ریسک کمتری آن‌ها را تهدید نماید.

 3. laleh yavari گفته:

  لطفا یک نرم افزار تحلیل تکنیکال بیت کوین که تبدیل قیمت بیت کوین به دلار رو هم انجام میدهد رو معرفی کنید که محیط کاربر پسندی هم داشته باشه ؟

  • arash_admin_seo گفته:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز
   نرم افزار تحلیل تکنیکال بیت کوین Commas3 یکی دیگر از نرم‌ افزارهای برتر در این زمینه است. تحلیل تکنیکال از طریق این ابزار به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند قیمت ارز دیجیتالی بیت کوین را با دلار مقایسه نمایند و این امر، دید بازتری به معامله‌گران برای خرید و فروش بیت کوین می‌دهد.

   • sharam fathi گفته:

    باسلام
    بنده از نرم افزار HaasOnline نیز کار کردم و راضی بودم به نظرم یک نرم افزار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال قدرتمند با سرعت مطلوب هستش بهتون پیشنهاد میکنم از این نرم افزار کاربردی هم استفاده کنید.

 4. ساسان رضاییان گفته:

  باسلام
  باتشکر از مطلب خوبتون به پیشنهاد شما من از CryptoHopper برای ابزار تحلیل تکنیکال بیت کوین استفاده کردم بسیار نرم افزاری پر کاربرد و مفید برای تحلیل بازار بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *