بهترین سرمایه گذاری تا سال 1400؟ دلار یا بیت کوین

بهترین سرمایه گذاری تا سال 1400

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های سرمایه‌گذاران، انتخاب بهترین و مناسب‌ترین بازار جهت سرمایه‌گذاری برای حفظ ارزش پول و افزایش آن می‌باشد. در واقع تعیین بهترین بازار سرمایه‌گذاری، اصلا کار ساده ای نبوده و نیاز به صرف زمان زیاد و همچنین دانش دارد.

همین امر سبب شد تا ما در ادامه پیرامون موضوع بهترین سرمایه‌گذاری تا سال 1400، توضیحاتی ارائه دهیم تا اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید، بتوانید بهترین تصمیم را در این زمینه، اتخاذ نمایید. با ما همراه باشید.

بهترین سرمایه گذاری تا سال 1400

بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال پاسخی برای سوال بهترین سرمایه‌گذاری تا سال 1400 چیست، هستند.

بازارهای سرمایه‌گذاری متنوعی وجود دارد که سرمایه‌گذاران، بسته به میزان سرمایه خود و شرایط بازار هر یک از آن‌ها، اقدام به سرمایه‌گذاری در یکی از آن‌ها می‌کنند.

یکی از بازارهای سرمایه‌گذاری محبوب در میان سرمایه‌گذاران، بازار دلار می‌باشد از دیگر بازارهای جذاب بازار طلاست که در مقاله ” انواع سکه طلا ” اقدام به توضیح آن نموده ایم. همانطور که حتما می‌دانید، شرایط این بازار سرمایه تا حد زیادی به رویدادهای سیاسی، وابسته است. همین امر سبب شده تا انتخابات ریاست جمهوری، تاثیر زیادی بر شرایط بازار دلار بگذارد.

به عبارت دیگر از آنجایی که بهار سال 1400، زمان انتخابات ریاست جمهوری در کشورمان ایران، فرا می‌رسد، شرایط، متفاوت تر از دیگر سال هاست.

پاییز 99، دلار به عنوان بهترین سرمایه‌گذاری شناخته می‌شد، اما طبق گفته‌ی کارشناسان اقتصادی، نمی‌توان آن را بهترین سرمایه‌گذاری تا سال 1400 معرفی نمود.

به بیان دیگر سرمایه‌گذاری در بازار دلار، حداقل تا انتخابات ریاست جمهوری کشورمان ایران، ریسک بسیار بالایی داشته و به هیچ عنوان، توصیه نمی‌شود. همچنین در مقاله های مشابهی  ما ” پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2022 ” و ” پیش بینی قیمت لایت کوین ” را نیز انجام داده ایم که می توانید مراجعه و مطالعه نمایید .

The best investment bitcoin or dollar 2 min

البته ناگفته نماند که سرمایه گذاری در این بازار با این تفاسیر هم، ارز ش پول رایج در کشورمان ایران را نگه می‌دارد.

اما همانطور که به آن اشاره نمودیم، تغییرات اقتصادی، تاثیر زیادی بر نوسانات بازار دلار دارد و اینکه بخواهیم به طور دقیق، بهترین سرمایه‌گذاری تا سال 1400 را معرفی کنیم، کمی دشوار است، به همین دلیل در ادامه ویژگی‌های دلار را بررسی خواهیم نمود تا بهتر بتوانید در این زمینه، تصمیم‌گیری نمایید.

بسیاری از افراد معتقدند که بهترین سرمایه گذاری در سال 1400، سرمایه‌گذاری در بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی می‌باشد.که ما توصیه میکنیم برای شروع ثبت نام حساب بیت کوین نمایید .

البته لازم به ذکر است که حتی بهترین سرمایه‌گذاری‌ها هم، مقداری ریسک دارند. به عبارت دیگر نمی‌توان هیچ بازار سرمایه‌ای را نام برد که هیچ ریسکی آن را تهدید نکند، تنها چیزی که متفاوت است، میزان ریسک در آن هاست.

کارمزد و مدت زمان انتقال بیت کوین به کیف پول چقدر است؟

ارزهای دیجیتالی نیز به دلیل اینکه هنوز به اندازه دیگر بازارهای سرمایه اعم از بورس، طلا، مسکن و … شناخته شده نیست، ریسک پذیر می‌باشد.

نکته قابل توجه در این خصوص این است که خرید ارز، ارزش پول را حفظ می‌کند، بنابراین اگر در زمان درستی خرید و فروش شود، سود زیادی نصیب افراد سرمایه گذار در این بازار، خواهد شد.

با این تفاسیر، می‌توان بیت کوین را یکی از گزینه‌های بهترین سرمایه گذاری در سال 1400 برشمرد. جهت مظالعه بیشتر می توانید مقاله ” نمودار رشد قیمت بیت کوین از ابتدا ” را مطالعه نمایید .

آیا بهترین سرمایه گذاری تا سال 1400، دلار است؟

همانطور که قبلا هم بیان کردیم، نمی‌توان به طور دقیق، یکی از بازارهای سرمایه‌گذاری را اعم از دلار، بیت کوین، مسکن و … را به طور قطع به عنوان بهترین سرمایه گذاری در سال 1400 معرفی نمود. اما در پاسخ به این سوال، خوب است که ویژگی‌های دلار را بیان کنیم تا تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در این بازار، ساده تر شود.

بهترین سرمایه‌گذاری تا سال 1400 چیست

از جمله ویژگی‌های دلار می‌توان به این مورد اشاره نمود که از آنجایی که پول رایج یک کشور است، می‌توان از آن در جایی امن، محافظت نمود. هم چنین خرید و فروش دلار در کشورمان ایران نسبت به بیت کوین راحت تر است، دلیل این امر این است که بیت کوین هنوز در ایران به رسمیت شناخته نشده‌است.

ارزش دلار نسبت به بیت کوین، یک ده هزارم است، همین امر سبب شده تا برای سرمایه گذاری در بازار دلار به سرمایه کمتری از سرمایه گذاری در بیت کوین، نیز داشته باشیم.

از دیگر ویژگی‌های دلار می‌توان به عوامل موثر بر نوسانات قیمتی آن اشاره نمود که با توجه به تغییرات داخلی کشور و همچنین مناسبت‌های منطقه ای، متغیر می‌باشد.

آیا بهترین سرمایه گذاری تا سال 1400، بیت کوین است؟

حال که ویژگی‌های دلار را بررسی نمودیم، خوب است که درباره ویژگی‌های ارز دیجیتالی بیت کوین نیز نکاتی بیان کنیم تا بتوانید بهترین سرمایه‌گذاری تا سال 1400 را از میان این دو، انتخاب نمایید. همچنین مفید است نگاهی به مقاله ” بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری ” در این زمینه بیاندازید .

بیت کوین یکی از انواع ارزهای دیجیتالی است و نمی‌توان آن را مانند دلار که یکی از پول‌های فیات می‌باشد، به صورت سنتی در مکانی، ذخیره نمود. ما برای آشنایی بیشتر با بیت کوین و ارزهای دیجیتال دوره ” آموزش بیت کوین ” را نیز در نظر گرفتیم .

از جمله عوامل تاثیرگذار بر نوسانات ارزشی بیت کوین می‌توان به تغییرات اقتصادی در سطح جهان و به طور کلی بازار جهانی، اشاره نمود.

تحلیل هفتگی ارزهای دیجیتال (به روز رسانی 15 فروردین 1400)

رشد بیت کوین به نسبت دلار، کمتر است، اما این بدان معنا نیست که سوددهی ندارد. همچنین در این مرحله گاها سوال می شود آیا ” بیت کوین بخریم یا دستگاه ماینر ” که می توانیم برای اطلاع بیشتر مطلب مرتبط را مطالعه نماییم .

حال که با ویژگی‌های دلار و بیت کوین آشنا شده‌اید، به نظر شما دلار یا بیت کوین، بهترین سرمایه گذاری در سال 1400 است؟

اگر در زمینه سرمایه گذاری تجربه دارید، حتما می‌دانید که سرمایه گذاری تنها در یکی از بازارهای سرمایه‌گذاری، به هیچ عنوان کار درستی نیست.

بهترین سرمایه گذاری تا سال 1400؟ دلار یا بیت کوین!!!

یک ضرب المثل معروف در میان سرمایه گذاران حرفه‌ای و کارشناسان اقتصادی وجود دارد که می‌گوید، همه تخم مرغ‌هایت را در یک سبد نگذار! این ضرب المثل به این معناست که نباید تمام سرمایه خود را تنها در یکی از بازارها قرار داد. فکر می‌کنید چرا؟

در واقع اگر افراد تمامی سرمایه خود را در یکی از بازارهای سرمایه اعم از ارزهای دیجیتالی، دلار، طلا، سکه و … قرار دهند، در صورت نوسانات ارزشی هر یک از آن‌ها در جهت منفی، کل سرمایه فرد از بین خواهد رفت.

اما اگر سرمایه‌گذاران، سرمایه خود را در چندین بازار، قرار دهند، سود یکی از آن‌ها می‌تواند ضرر دیگری را جبران نماید.

بهترین سرمایه گذاری تا سال 1400، چگونه؟

همانطور که در ابتدا به آن اشاره نمودیم، تمامی بازارهای سرمایه‌گذاری، ریسک پذیر هستند. ما در ادامه نکات مهمی بیان خواهیم نمود تا بتوانید جلوی ضررهای احتمالی در سرمایه گذاری با دلار و یا بیت کوین را بگیرید و طعم شیرین بهترین سرمایه‌گذاری تا سال 1400 را بچشید. این نکات عبارت است از:

قبل از اقدام برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین و یا دلار، به صورت روزانه، تغییرات ارزی و بازار جهانی را بررسی نمایید. در غیر این صورت اصلا وارد بازارهای سرمایه‌گذاری نشوید، زیرا کار وقت‌گیری بوده و کسب سود و موفقیت از طریق آن، نیاز به پیگیری و صرف زمان نسبتا زیادی دارد.

به این نکته توجه داشته باشید که تغییرات مقطعی و یا به عبارت دیگر تغییرات موقتی در تمامی انواع بازارهای سرمایه وجود دارد، بنابراین با کاهش قیمت‌های موقتی، روحیه خود را از دست ندهید تا بتوانید بهترین سرمایه‌گذاری تا سال 1400 را تجربه نمایید.

میزان امنیت سرمایه‌گذاری در دلار و بین کوین تا حد زیادی با یکدیگر، متفاوت است. به این صورت که برای افزایش امنیت بیت کوین، باید کیف پول الکترونیکی مناسبی، انتخاب نمود و برای آن رمز قوی در نظر گرفت تا خطری، سرمایه شما را تهدید نکند، اما برای حفظ پول‌های رایج کشورها اعم از دلار، باید آن را در جای امن، نگهداری نمود.

بهترین سرمایه گذاری تا سال 1400، چگونه؟

بهترین سرمایه گذاری در زمان تورم چیست؟

بگذارید قبل از پاسخ به این سوال، نکاتی درباره نحوه تعیین ارزش پول‌های رایج کشورهای مختلف، نکاتی بیان کنیم.

10 نرم افزار تحلیل تکنیکال بیت کوین

به طور کلی، پول هیچ کشوری به تنهایی ارزشی ندارد، زیرا تکه کاغذی بیش نیست، اما دولت‌ها، ارزش پول کشورهای مختلف را تعیین می‌کنند. تعیین ارزش پول کشورها، براساس عوامل مختلفی صورت می‌گیرد و ارتباط مستقیمی با اقتصاد کشورهای مختلف دارند.

اقتصاد کشورها نیز تحت تاثیر عوامل گوناگونی اعم از وضعیت سیاسی کشورها، رخداد عوامل طبیعی در طول یک سال در کشور، وقوع جنگ و … نوسان دارد.

در واقع تورم کشورها نیز تاثیر بسیار زیادی در تعیین ارزش پول‌ها دارد؛ به این معنا که پول کشورهایی که تورم کمتری دارند، ارزش بیشتری به نسبت پول کشورهای با تورم بالا دارد.

همین امر هم سبب شده تا بسیاری از افراد در داخل کشورمان، پول‌های خود را به دلار آمریکا و یا ارزهای دیجیتال گوناگون، تبدیل نمایند.

این روزها با توجه به افزایش تورم در داخل کشور، قیمت‌ها با سرعت بسیار زیادی رو به افزایش است. به همین دلیل خرید ماشین، مسکن و … بسیار دشوارتر از قبل شده‌است.

همین امر سبب شده است که بسیاری از افراد به دنبال پاسخی برای سوال بهترین سرمایه‌گذاری در زمان تورم باشند تا بتوانند از سود حاصل از سرمایه گذاری خود به بهترین نحو و در جهت افزایش سرمایه خود استفاده نمایند.

در واقع تعیین بهترین سرمایه‌گذاری در زمان تورم نیز مانند تعیین بهترین سرمایه‌گذاری تا سال 1400 دشوار می‌باشد و نیاز است که افراد سرمایه گذار ، میزان سرمایه‌ای که دارند را با کمترین حجم سرمایه گذاری در بازار سرمایه‌ی مورد نظر خود، تناسب دهند.

آیا بهترین سرمایه گذاری تا سال 1400، بیت کوین است

همچنین قبل از اقدام برای سرمایه‌گذاری، باید نقدشوندگی مورد نیاز، بازدهی مورد انتظار و درجه ریسک بازار مورد نظر را تعیین کنند و سپس با توجه به آن‌ها، بهترین سرمایه‌گذاری تا سال 1400 و یا زمان تورم را تعیین نمایند.

به طور کلی بازار دلار و ارزهای دیجیتالی را می‌توان به عنوان بهترین سرمایه‌گذاری در زمان تورم در نظر گرفت. اما معایبی نیز دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • ریسک بالای بازار دلار و ارزهای دیجیتالی

 • عدم شفافیت معاملات در بازار ارز

 • تاثیر تحولات داخلی و جهانی بر نوسانات ارزش دلار و ارزهای دیجیتالی اعم از بیت کوین

 • مبهم بودن پیش بینی نرخ ارز

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم ویژگی‌های دلار و بیت کوین و همچنین نکات مهمی درباره هر یک از این بازارهای سرمایه‌گذاری بیان کنیم تا شما عزیزان بتوانید با دید بازتری، بهترین سرمایه‌گذاری تا سال 1400 را انتخاب نمایید.

امید است که به شما عزیزان در درک این موضوع کمک کرده باشیم. اکنون در پایان این مقاله شما می‌توانید سوالات و یا تجربیات خود در رابطه با سرمایه گذاری در بازارهای دلار و یا ارز دیجیتالی بیت کوین را با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

3 دیدگاه برای “بهترین سرمایه گذاری تا سال 1400؟ دلار یا بیت کوین

 1. اشتراک‌ها: پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2022 چقدر خواهد بود ؟ (به روز رسانی 1 شهریور 00) - shekareravand

 2. ahmad tavasolinia گفته:

  ممنون از مطلب مفیدتون در رابطه با بازارهای مناسب برای سرمایه گذاری و انتخاب بهترین سرمایه گذاری در سال 1400 همانطور که شما هم اشاره کردید از سرمایه گذاری در بیت کوین نباید غافل شد زیرا ارز دیجیتال بسیار تاثیرگذاری است.

  • arash_admin_seo گفته:

   سلام خدمت شما دوست گرامی
   بله دقیقا به درستی اشاره کردید خرید بیت کوین یکی از بهترین سرمایه گذاری تا سال 1400 است و بهتر است هر تریدری در سبد خود حتما خرید آن را مدنظر قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس
Scan the code